4 Eylül 2014

Amerikan Diyet

Amerikan Diyet

1 – Kilo gözlemcileri diyeti
Kendi diyetisyeninizin belirleyecegi programa ve vermeniz gereken kiloya göre istediginiz her seyi yiyebilirsiniz. Ancak burada önemli olan yag, protein ve lifli besinleri bir dengede tutmak. Esit oranlarda ve asiriya kaçmadan herseyi yiyebilirsiniz. York Düsesi Sarah Ferguson,bu diyeti tüm dünyaya tanitan kisi oldu.

2 – Bölgesel zayiflama diyeti
Protein ve karbonhidratli besinlerin hepsinden istenildigi kadar yenebiliyor. Dikkat edilmesi gereken sey,yagli yiyeceklerden uzak durmak.

Insülin seviyesini ayarlayip acikmayi kontrol ederek bölgesel zayiflama saglaniyor.Jennifer Aniston,Kristie Alley ve Matt LeBlanc bu diyeti uygulayanlar arasinda.

3 – Karbonhidrat diyeti
Et,deniz ürünleri,yumurta,peynir,sebzeler ve tereyagi yiyebilirsiniz. Günde bir ögün olmak kaydiyla da “karbonhidrat ödül yemegi” yiyebilirsiniz. Bu diyeti deneyenler arasinda,ünlü oyuncu Rosie ODennel ve talkshow sunucusu Oprah Winfrey var.

4 – Atkins diyeti
Et, deniz ürünleri, tavuk ve hindi gibi kümes hayvanlarinin eti, peynir, krema ve bazi sebzeler yiyebilirsiniz. Makarna, ekmek ve pirinç kesinlikle yasak. Meyve çok az miktarda alabilirsiniz. Ünlü oyuncu Whoopi Goldberg ve Enerji Bakani Bill Richardson Atkins diyetini uygulayanlar arasinda. Doktor Atkins, bu rejimiyle,karbonhidrat seviyesini düsürerek vücudun enerji gerektiginde yaglari yakmasini sagladigini belirtiyor.

5 – Andrew Weil Diyeti
Taze meyve ve sebze, balik, soyali besinler, makarna, zeytinyagi, yesil çay, patates, findik, bol miktarda peynir ve yogurt yenebilir. Doktor Weil,diyetinin yalnizca kilo kaybetmek için degil saglikli yasamak için de geçerli oldugunu söylüyor.

6 – Seker diyeti
Tavuk, hindi, balik, kirmizi et ve peynir, krema ve tereyagi asiriya kaçmadan yenilebilir. Seker kesinlikle hiç alinmayacak. Patates, pirinç ve misir da yasak. Bu diyetin en ünlü uygulayicisi, Elizabeth taylor. Belli bir grup besini yiyeceklerin arasindan çikarmaya gerek kalmadan ölçülü beslenerek zayiflamayi sagladigi belirtiliyor.

7 – Hizli zayiflama diyeti
Az yagli besinler ve bu diyeti hazirlayan uzmanlarin belirleyecegi yiyecekleri,günde en az iki ögünde yemek gerekiyor. Diyeti hazirlayan sirketin baskani Marc Covent, “Dengeli beslenme ile saglikli zayiflamayi sagliyoruz” diyor.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir