27 Kasım 2014 Bayanlar için ideal diyet

Bayanlar için ideal diyet

Sağlıklı Kilo Verme Diyeti Nasıl Olmalıdır.

Bayanlarda genellikle ergenlik dönemindeki değişimler kiloları da beraberinde getirebilirler. Genellikle diyoruz çünkü dünya genelinde bayanların kilolarına kavuşması ergenlik döneminde daha fazla olabilmektedir. Dünya üzerindeki araştırmalar yine göstermektedir ki bayanların ergenlik döneminde aldığı kilolar büyük uğraşlar sonucunda dahi verilememekte ve hatta sağlıklı zayıflama diyeti bulunamadığı için bir çok bayan sağlığından da olabilmektedir.

Bir çok bayan web sitelerden veya gazete veya dergilerden gördükleri şu ünlü şu kadar günde bu kadar kilo verdi gibi haberlere kanarak aynı diyetleri uygulamak isterler.  Ancak bu diyetlerin hiçbirisinin işe yaramadığından maalesef haberdar değildirler sonuç her zaman hüsrandır.

Peki, sağlıklı zayıflama diyeti nasıl olmalıdır? bir bayan nasıl ideal kiloya kavuşurken sağlığından da bir şey kaybetmez?

Öncelikle sağlıklı zayıflama diyeti için en fazla bilinmesi gereken unsur sabah kahvaltısıdır. Kahvaltı tüm öğünlerin anasıdır ve en önemli öğündür. Sağlıklı bir kahvaltı insanları gün boyu dinç tutarken insanların ideal kilolara ulaşması içinde çok önemlidir. Kahvaltıda süt ve süt ürünlerinin fazlaca alınması kalsiyum ve mineral olarak son derece faydalı etkiler sağlayacaktır. Bunun yanında sağsız ekmekler ve tostlar güne iyi bir başlangıç yapma fırsatı verir.

Tüm  bunların yanında ana öğünlerinizde az yemek yemeye ve sağlıklı yemeye dikkat ederken kuşluk vakti denilen akşama doğru saatlerde bir ara öğün molası da sağlığınız için önemlidir. O saatlerde iyi bir meyve tabağı sizi tok tutacağı gibi sağlıklı olmanızı da sağlar.

Please follow and like us:
Etiketlendi:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir