27 Kasım 2014

Diyet Yaparken Psikolojiniz Bozulmasın

Diyet yapmak, dile kolay olduğu gibi basit bir iş değildir. Bir çok insan zayıflamak uğruna amansız hastalıklara tutulmakta veya psikolojik dengelerini de kaybetmektedir. Bu nedenle kilolarınızda barışık olmayı ve kilolarınızı verirken zayıflamazsanız ölecekmişsiniz gibi hissetmeyi bir kenara bırakın. Kilo vermek lüks bir iş değil herkesin yapabileceği bir iş olarak göze çarptığını bir çok doktor söylemektedir. İşte tüm bu nedenlerden dolayı kilolarınızı verirken mutlaka psikolojik sorunlarınızdan kurtulmalısınız.

Sağlıklı zayıflama diyeti için diyet yaptığınızı sırada ailenizin size destek olması çok önemlidir. Bunun yanında yakın çevrenizin de desteğini almak size ekstra bir özgüven getirecektir.  Diyet yaparken yakın çevrenizin desteğini alabileceğin en mümkün durum, yemek yerken size eşlik etmeleridir. Yani siz bir yemek yerken onlarda ayanı yemeği yemeliler yemiyorlarsa siz onlardan ayrı olarak yemeklerinizi yemelisiniz.  Bu durum son derece önemlidir ve sizin diyet listenize alışabilmeniz için de son derece önem arz etmektedir. Zaten bu aşamayı aştığınızda devamı çorap söküğü gibi gelecektir.

Tüm bu durumlar arkadaşlarınızla veya yakın çevrenizdekilerle yemeğe çıktığınızda da geçerli olmalıdır. Ya sizin yemeğinizden yemeliler ya da siz onlardan ayrı bir yerde yemeklerinizi yemelisiniz.

Diyet yaparken en önemli unsurlardan bir tanesi de kendinizi motive etmenizdir. Diyetin sonunda hangi kiloya ve ne şartlara kavuşacağınızı hayal ederek kendinizi sürekli motive etmelisiniz.

Please follow and like us:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir