20 Ekim 2014 Diyet Yapmanın Püf Noktaları

Diyet Yapmanın Püf Noktaları

Diyet yaparken bir çok yanlış uygulama ile diyet yaptığımız için çoğu zaman olumlu sonuç alamıyoruz. Sağlıklı kilo vermek aslında çok kolay, tek yapmanız gereken bu konuda biraz bilinçli davranmak. Peki ya diyet yapılırken nelere dikkat etmeliyim? Sağlıklı ve etkili bir diyetin püf noktaları nelerdir? diyorsanız, Bu yazımızda tüm bu soruların cevaplarını sizlerle paylaşacağız.

Diyet yaparken hem sağlık açısından, hem fiziksel açıdan yanlışlara imza atmak istemeyenlere diyet yapmanın püf noktalar.

1-Yavaş Yavaş Zayıflayın:Fazla kilolarınız var ve herkes gibi sizinde canınıza tak etti.

Bir an önce fazla kilolarınızdan kurtulmak için hızlı kilo verme yollarını seçmeyin! Unutmayın ki ne kadar hızlı kilo verirseniz, o kadar sağlıksız ve verdiğiniz kiloların iki katını geri alacaksınız.

2-Sabredin:  Kilo vermek, büyük gayret ve sabır gerektiren bir iştir. Bu yüzden kendinize inancınızı yüksek tutun. Yavaş yavaş verdiğiniz kilolar sizin için daha kalıcı ve daha güzel sonuçları doğuracağını unutmayın.

3-Asla pes Etmeyin: Diyet yapan çoğu insanın diyetlerini sonlandırmasının temel nedenlerinden biri de bir günden bir şey olmaz diye ara verdiği diyetlerdir. Bir günden bir şey olmaz evet ama, sonra ipin ucunun kaçtığını düşünmeyin bir sonra ki gün diyetinize kaldığınız yerden daha inançlı bir şekilde başlayın. Bu tıpkı pazar günü tatil yapıp pazartesi günü iş başı yapacakların yaşadığı sendrom gibi olsa da pes etmediğiniz sürece başarılı olacaksınızdır.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir