27 Kasım 2014 Haftalık Diyet Listeleri

Haftalık Diyet Listeleri

Toplum olarak obeziteye doğru hızla ilerliyoruz. Bunun nedeni herkesçe malum. Hazır yiyecekler, genetiği değiştirilmiş besinler, doğallıktan uzak olan sebze ve meyveler. Tüketim toplumu haline geldiğimiz bir gerçek. Artık dünyanın en çok tüketen ve israf eden ülkelerinden biri olduğumuz hatta ülkemizde her yıl çöpe atılan besinlerle yılda yaklaşık bin tam donanımlı okulun yapılabileceği de son zamanlarda haberlerde boy boy gösterilmekte.

Böyle bir değişim içinde artık bireylerin haftalık hatta günlük şok diyet programları uygulamaya çalıştıkları ne yazık ki bir gerçek. Halbuki diyet günlük ya da haftalık uygulanması gereken bir uygulama değil bir yaşam stiline getirilmesi gereken bir uygulama.

Düğün ya da özel günlerde giyilecek kıyafetler ve daha zayıf görünmek için uygulanan şok diyetler, kısa süreli programlar ileride çok ciddi sağlık problemlerine neden olmaktadır. Zaten dikkat ederseniz o tür zayıflama programlarının altında “bu programı birden fazla uygulamanız zararlı olacaktır” şeklinde bir uyarı vardır genelde. Çünkü vücut her zamankinden farklı bir uygulamayla şok’a tabi tutuluyor ve bünye buna uyum sağlamakta güçlük çekiyor.

Kısa süreli diyetler insan sağlığında tamiri olmayan sorunlara neden olabiliyor. Zayıflama ve kiloyu korumak ancak düzenli beslenme ve düzenli spor yaparak ulaşılacak hedeflerdir. Yediğimiz besinlerin hazır olmaması, fazla yağ, şeker, tuz içermemesi sağlımızı korumak için uygulanabilecek ufak tüyolardır.

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir