16 Eylül 2014

Harika bir popo için yapılması gerekenler

Jennifer Lopez onun sayesinde meşhur oldu, Kylie Minogue’un küllerinden dirilişinin de arkasında o var ve Beyonce’nin ‘Yeni jenerasyonun seks sembolü’ haline gelmesinin en önemli nedeni yine o…Dişi olmanın en seksi ayrıcalığı olan ‘popo’, erkeklerin yanı sıra kadınların da tutkunu olduğu bir vücut parçası.

Biliyor musunuz, erkeklerin birçoğu için kadının popo’ su mükemmel görünümlü göğüslerden çok daha etkileyici.

Dolayısıyla bu en değerli varlığımızı formda tutmak ya da forma sokmak hepimiz için önemli.

Üstelik hangi tür bir popo’ ya sahip olursak olalım, hiç fark etmiyor.

Üç farklı popo formunda bahsediliyor; elma popo, armut popo ve düz popo…

Her ne kadar yuvarlaklığı ve formuyla en ideal popo olarak elma lanse edilse de, modanın etkisiyle diğer iki formun da seksi kıvrımlara dönüşmesi mümkün.

Tabii ki, bugünden yarına ideal bir popo’ ya kavuşmak mümkün değil. Ama hedefe kilitlenip, sıkı ve doğru bir çalışmayla, aşağı yukarı altı hafta içinde ilk olumlu sonuçlara ulaşabilirsiniz.

İdeal popo için ipuçları

Hareket edin, en azından haftada beş-altı kez.

Asansör değil mutlaka merdiven kullanın.

Yürüyüş, egzersiz ve bisiklet yaz aylarının ideal sporları.

Spor salonlarının karın-bacak-popo Pilates kurslarına katılın. Yoganın da kasları güçlendirir ve dokuları gerginleştirici etkisi vardır.

Evde spor salonunda öğrendiğiniz popo kaslarını güçlendirici tek bir harekete odaklanın. Günde 15 dakika yeterli olacaktır.

Kalça pedli çamaşır

Eğer spor salonlarındaki egzersizler size çok ağır geliyor ve kendinizi o kadar güçlü hissetmiyorsanız o zaman seksi bir popo’ ya sahip olmak için iki özel seçemeğiniz daha var.

Ya popo’ nuzu daha belirgin gösterecek kalça pedli çamaşırlar kullanabilir ya da iyi düşünüp, estetik yaptırabilirsiniz.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir