16 Nisan 2017 Kanıtlanmış Kilo Verme Yolları

Kanıtlanmış Kilo Verme Yolları

Kilo vermek adına geleneksel diyetleri uygulamak ve kimi zaman egzersiz yapmak zor olabilir. Bununla birlikte daha az kalori tüketen kişiler için bazı kilo verme yolları mevcuttur. Üstelik bu maddeleri uygulamanız kilonuzu azaltmanın yanı sıra ileride kilo almayı önlemenin etkili yollarıdır.

Kanıtlanmış kilo verme yolları diyet sürecindeyseniz oldukça işinize yarayacaktır. İnceleyin ve hemen uygulamaya başlayın.

Çok Çiğneyin ve Yavaş Yiyin

Yiyeceklerinizi daha çok çiğnemek daha yavaş yemek yemenizi sağlar; bu azaltılmış besin alımı, artan tokluk hissi ve daha küçük porsiyonlar tüketmenizi sağlar. Yemeklerinizi ne kadar çabuk bitirirseniz kilonuz da o kadar çabuk etkilenebilir. Hızlı yiyenlerin obez olma eğilimi çok daha yüksektir. Daha yavaş yeme alışkanlığı kazanmak için, her lokmayı kaç kez çiğnediğinizi saymak yardımcı olabilir.

Sağlıksız Gıdalar İçin Daha Küçük Tabaklar Kullanın

Renkli, göz alıcı, eskisinden daha büyük tabaklar var artık. Bu tabakları kullanmak yanlıştır. Çünkü daha küçük bir tabak kullanmak, yemeklerin daha büyük görünmesi sayesinde daha az yemenize yardımcı olabilir.

Daha büyük tabaklarda sağlıklı yiyecekler, daha küçük tabaklarda daha az sağlıklı yiyecekler yemeli ve kendinize net bir kural koymalısınız. Daha küçük tabaklar beyninize, aslında olduğundan daha fazla yediğinizi diye düşündürecektir.

Bol Miktarda Protein Tüketin

Protein iştah üzerinde güçlü etkilere sahiptir. Tokluk hissini arttırır, açlığı düşürür ve daha az kalori tüketmenizi sağlar. Örneğin; tahıl bazlı bir kahvaltı ile güne başlıyorsanız, yumurta gibi protein açısından zengin bir seçeneğe geçmeyi düşünebilirsiniz.

Sağlıksız Gıdaları Gözünüzün Önünde Tutmayın

Sağlıksız gıdaları görebileceğiniz yerlerde saklamanız, açlık ve onları yeme isteğinizi arttıracaktır. Bu aynı zamanda kilo alımı ile de bağlantılıdır. Onlar yerine sağlıklı atıştırmalıkları göz önünde tutun. Kuru meyve, kuruyemiş, meyve vb. Gibi..

Lif Açısından Zengin Besinleri Tüketin

Lif bakımından zengin gıdalar besinler hem tok tutar hem de uzun süre tok hissetmenizi sağlar.

Düzenli ve Bol Su İçin

Özellikle yemekten yaklaşık yarım saat önce önce 1-2 bardak su tüketmeniz sofraya daha tok oturmanıza yardımcı olur. Daha az kalori tüketmiş olursunuz.

Uzun vadede hesaplandığında ve tüm bu maddeler uygulandığında 12 haftalık bir sürede kilo vermek isteyenler % 44 daha fazla kilo kaybederler.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir