9 Kasım 2014 Karbonhidrat İçermeyen Besinler

Karbonhidrat İçermeyen Besinler

Karbonhidratlar vücudumuzun ihtiyaç duyduğu en önemli besinlerden bir tanesi olarak göze çarpmaktadır. Ancak, bu ihtiyarların yanında karbonhidratlar vücudumuza kilo aldırmaları ile de ünlüdürler Bu nedenle ne karbonhidratları tamamen kesilmesi vücudun dengesini bozup telafisi imkansız olan hastalıklara neden olabilmektedirler. Ancak fazla da alındığında fazla kilolardan dolayı ciddi sağlık problemlerine neden olabilmektedirler.  İşte tam bu nedenlerden dolayı karbonhidratları yeteri kadar içeren besinlerin bir listesini sizin için hazırladık.

İçeceklerden su vücudumuzun en fazla ihtiyaç duyduğu ve olmazsa yaşayamayacağımız tek besin kaynağıdır. Suyun içerisinde her türlü besin yeterince bulunaktadır. Bedensel süreçlerin yaşanması amacı ile suyu sofralarımızdan hiç eksik etmememiz gerekmektedir.

Karbonhidratları yeteri kadar içeren diğer besin kaynaklarının başında ise Yağları Mısır Yağı, Zeytin Yağı gibi pek çok besin kaynağını saymak mümkündür. Yağlar, kalori bakımından son derece yüksek olduğundan dolayı yağları aşırı derecede tüketmekte çok sağlıksız olabilmektedir.

 

Tüm bunların yanında, Tereyağları, yumurtalar ve süt ürünlerinde de karbonhidratlar çok az derecede bulunmaktadır.  Karbonhidratları hiç içermeyen süt ürününü bulmak ise mümkün değildir. Tereyağlarının az miktarda karbonhidrat içermesine rağmen az miktarda tüketilmesi gerektiğini de vurgulamak gerekmektedir.

İşte yazımızın en sonunda en sağlıklı karbonhidrat içermeyen besinlerden bir tanesini saymak istiyoruz. Salatalar herkes tarafından bolca yenmesi gereken salata türü yeşilliklerde karbonhidratlar az miktarda bulunmakta ve salatalar vücuda son derecede büyük katkı sağlamaktadır. Salatalar aynı zamanda lifler bakımından da son derece yoğun olduğundan dolayı sindirimi hızlandırır ve kilo kaybı yaşamanızda size en fazla desteği sağlayan besinler arasında gelirler.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir