28 Ağustos 2014

Muzaffer Kuşhan

Diyet denince akla gelen ilk isimdir Muzaffer Kuşhan Çoğu zaman diyet aramak yerine Muzaffer Kuşhan diyeti diye aramalar yaparız. O diyet sektörü için bir duayendir. Peki Muzaffer Kuşhan Kimdir. 1969 yılında İstanbul Tıp Fakültesi i bitirdi. Askerliğini yedek subay doktor olarak Manisa da tamamladı.

Terhisten hemen sonra Muşun Malazgirt ilçesinde bir yıl serbest hekim olarak çalıştı. Daha sonra Federal Almanya Cumhuriyeti de 6 yıllık genel cerrahi ihtisasını tamamlayarak uzman oldu. Bu zaman içerisinde ince bağırsağın kısaltılması, mideye balon koyma, çenenin bağlanması gibi zayıflama yöntemlerini uygulayan ekipte yer aldı.


Arkasından 2 yıllık kaza cerrahisi üst ihtisasını tamamladı. Avrupa ın çeşitli ülkelerinde sağlıklı yaşam kliniklerinde incelemelerde bulundu. 1981 yılından itibaren İstanbulda serbest hekim olarak çalışmaya başladı. Kişiye özel diyet reçeteleri ve egzersiz programlarıyla fazla kiloluların tedavisinde büyük başarılar elde etti. Kendi yöntemini içeren “Sağlıklı Zayıflama” kitabını 1986, “Besinlerin Kalori değerleri” kitabını 1990, “Ayırma Diyeti” kitabını 2001 “Anti-Aging Genç Kalma Sanatı” kitabını 2003, Güncelleştirilmiş “Besinlerin Kalori Değerleri” kitabını 2003 ve “Akdeniz Diyeti” kitabını 2004 yılında çıkardı. “Klinik ortamda zayıflama yöntemi”nin Türkiyede ilk uygulayıcısı oldu. 1987 yılında başladığı bu sağlık hizmetini kendi kurduğu Polonezköydeki merkezinde sürdürmektedir. Uzun yıllardır sağlık merkezinde kalanlara her gün sağlıklı yaşam eğitimi vermektedir. Uluslararası düzeyde bir çok Anti- Aging konferans ve kurslara katılmış olup sertifikalarına sahiptir. Konu ile ilgili dünyada ki tüm gelişmeleri yakından takip etmektedir. Dr. Kuşhan, 25 yıldır genç kalmanın yollarını sadece anlatmakla kalmıyor, kendisi de aynı yolda yürüyor. Bu makale Sayın Muzaffer Kuşhanın kendi resmi sitesi kushan.com.tr dan alıntıdır.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir