4 Eylül 2014

Secret Heart Memorial Hastanesi çok kilolu hastalarina ameliyat öncesi bu zayiflama diyetini uygulamaktadir.

Secret Heart Memorial Hastanesi çok kilolu hastalarina ameliyat öncesi bu zayiflama diyetini uygulamaktadir.
::: Yag Eritici Çorba
Içindekiler:
6 büyük yesil sogan
1-2 domates
1 büyük lahana
2 yesil biber
1 demet kereviz sapi
1 paket hazir çorba karisimi
tuz,biber
maydanoz
köri
1 adet et suyu veya tavuk suyu tableti
aci sos arzu edilirse

Hazirlanisi:
Sebzeleri küçük ya da orta boy dograyin.
Tencereye koyup üstünü örtecek kadar su ilave edin.
10 dakika hizli yüksek ateste kaynatin sonra atesi kisarak pisirmeye devam edin,sebzeler yumusayincaya kadar pisirin.
Bu çorbanin kalori degeri düsük oldugu için kendinizi aç hissettiginiz her zaman ve istediginiz kadar içebilirsiniz.

Sayet bir yere gidiyorsaniz termosunuzu çorba ile doldurun.

::: Birinci Gün:
Bütün meyveleri muz hariç yiyebilirsiniz. Kavun ve karpuzun kalorisi diger meyvelere göre daha düsüktür. Bugün sadece meyve yiyip çorba içebilirsiniz. Sekersiz çay serbesttir. Su içmeyi ihmal etmeyin.
::: Ikinci Gün:
Bütün sebzelerden doyuncaya kadar yemek serbesttir. Yesil sebzeleri tercih edin. Kuru fasulye, misir ve bezelyeden uzak durun. Gün boyunca aciktikça çorba için. Bu aksam kendinizi tereyagli firin patates kumpir ile ödüllendirin. Meyve yemeyin.
::: Üçüncü Gün:
Istediginiz kadar çorba için. Sebze ve meyve yiyin. Patates yemeyin.Üç gün boyunca hile yapmadiysaniz 3-4 kilo verdiginizi göreceksiniz.
::: Dördüncü Gün:
Muz ve yagsiz süt: En fazla üç muza izin vardir. Yagsiz sütün yaninda bol bol çorba için.
::: Besinci Gün:
Sigir eti ve domates: Gün boyunca 310-620 gr sigir eti ve alti adet domates yiyebilirsiniz. Gün boyunca 6-8 bardak su içmeyi ihmal etmeyin. Çorba içmeye devam edin.
::: Altinci Gün:
Et ve sebzeler: Bugün 3 veya 4 adet biftek ve sebze yiyebilirsiniz. Yesil lifli sebzeleri tercih edin. Patates yemeyin. Çorbadan en az bir tabak için.
::: Yedinci Gün:
Kahverengi pirinç, meyve ve sebze sulari ile tekrar doyurun kendinizi. Aciktikça çorba için.
Altinci günün sonunda yukaridaki diyeti hiç hile yapmadan uyguladiysaniz 5-8.5 kg arasinda kaybetmis olmaniz gerekir. Sayet 7.5 kgdan fazla kaybetmisseniz tekrar baslamak üzere 2 gün diyeti birakmaniz gerekir. Bu yedi günlük plani istediginiz siklikta uygulayabilirsiniz. Bu diyet sisteminizi temizleyecektir. Bu rejimle yaglar hizla yanar. Diyet sirasinda alkol ve alkollü içecekler kullanmayin, çünkü bunlar vücudunuzda yag birikimine neden olurlar. Alkolü diyete baslamadan 24 saat önce birakin.
Diyete basladiktan birkaç gün sonra bagirsak faaliyetleriniz degisir. Çorbalariniza kepek ekleyebilirsiniz. Bu diyette kahve serbesttir, zaten üçüncü günün sonunda kafeine ihtiyaç duymayacaksiniz.
::: YASAKLAR:
Ekmek, alkol, karbonatli içecekler, diyet içecekler. Bunlarin yerine sekersiz çay, koyu kahve, dogal meyve sulari, kizilcik suyu ve yagsiz süt içebilirsiniz. Bu temel yag eritici çorbayi aç oldugunuz ve arzu ettiginiz sürece içebilirsiniz. Ne kadar çok çorba içerseniz o kadar çok yag kaybedersiniz. Kizartilmis sebzeler yasaktir. Et yerine haslanmis veya firinlanmis ve derisi çikartilmis tavuk da yiyebilirsiniz.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir