9 Eylül 2014

tırnak yemek kilo aldırırmı, tirnak yeme kilo yapar mi

Tırnak yemek gençler ve çocuklar arasında çok sık rastladığımız bir sorun. Hatta bazen olgun ve yetişkin insanlarda da görülebiliyor.

Tırnak yemek bir yönüyle size kilo aldırabilir. Bunun mümkün olduğunu yazımızı okuyarak görebilirsiniz. Öncelikle bu sorunun nedenlerine bakalım. Tırnak yemek psikolojik kökenli bir sorundur. Özellikle gençlerde sosyal aktivite eksikliği, bir gruba dahil olmama, aidiyet duygusunun zayıflığı bu rahatsızlığı körükler.

Psikolojik bir sorun olması nedeniyle yeme alışkanlığınızı da bozacaktır.

ve depresyonu tetikleyen temel unsur psikolojidir. Psikolojik açıdan zayıf olmak kilo almak için çok müsait bir durumdur. Haliyle tırnak yiyenler genel anlamda psikolojik açıdan zayıftır ve bu zayıflık kilo almaya en elverişli durumdur.

tırnak yemek kilo yaparmı

Tırnak yemeye karşı alınabilecek tedbirlere bakacak olursak toplumumuz bu yönden çok eksik bir durumda. Çünkü tırnak yiyen bir gence ilk yaptığımız uyarı, azar, tenkit v.b daha da zor durumda bırakan davranışlar. Halbuki bu gibi davranışlar o an için bir çözüm sunsa da bu sorunu daha da içinden çıkılmaz hale getirir. Anlayışlı olmak gerekiyor ve bireyle ilgilenmeliyiz. Değişik aktivitelere, sosyal gruplara dahil etmeliyiz. Zararsız acı sıvılar tırnaklara sürülebilir, tırnaklar biraz daha kökten kesilebilir..

Bu ve benzeri çözümler uygulamadan önce bilmeniz gereken ilk şey şudur; Tırnak yiyen bireyler toplumumuzun birbirinden uzaklaşan, internet ve sosyal paylaşım siteleriyle iç içe giren bireylerinin meydana getirdiği doğal bir sonuçtur..

Toplum olarak safları sıklaştırmamız gerekiyor..

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir