17 Nisan 2017 Vücut Tipinize Göre Egzersiz İpuçları

Vücut Tipinize Göre Egzersiz İpuçları

Egzersiz yapsanız bile vücut şeklinizi değiştirmek gerçekten mümkün değildir. Ancak diyet ve egzersiz kombinasyonu ile elde edilen kilo kaybıyla görünümünüzü önemli derecede değiştirmek mümkündür. Vücudunuzun şeklini değiştiren size uygun kıyafetlerde seçebilirsiniz ama bu gerçek dışı olacaktır.

Vücut tipinize göre egzersiz ipuçları bulabileceğiniz yazımızı okuyup, uygulamanızda fayda vardır.

Elma Vücut Tipine Sahip Olanlar İçin Egzersiz İpuçları

Aerobik egzersizi fazladan vücut yağını eritmenize yardımcı olur. Squat gibi büyük kas gruplarında etki eden egzersizler yapmanızı da öneririz. Pilates, yoga ve dövüş sanatları ise göğüslerinizi güçlendirmenize yardımcı olacaktır.

Armut Vücut Tipine Sahip Olanlar İçin Egzersiz İpuçları

Üst vücut kaslarının oluşmasına yardımcı olan egzersizler, merdiven tırmanışı gibi kalça bölgenizi toplayacak ve arttıracak kardiyo egzersizlerinden uzak durmalısınız. Yürüyüş, yüzme ve bisiklet sürme gibi birçok düşük etkili kardiyolar yapabilirsiniz. Yoga ve pilates sizin için en iyi egzersiz seçenekleridir.

Kum Saati Vücut Tipine Sahip Olanlar İçin Egzersiz İpuçları

Genellikle vücut tipleri en uygun ve istenilen vücut tipi olduğundan beslenmenize dikkat ettiğiniz sürece kilo almanız çok mümkün olmayacaktır. Spora sağlıklı bir insanın bile ihtiyacı olduğunu düşünürsek sadece her gün düzenli bir yürüyüş planınız olması yeterlidir. Sadece kaslarınızı güçlendiren bir spor seçerek ona yoğunlaşabilirsiniz.

Atletik Vücut Tipine Sahip Olanlar İçin Egzersiz İpuçları

Bol miktarda protein tükettiğinizden emin olun ve öğünlerinizin arasında diyetinize ilave olarak yüksek proteinli bir atıştırma ekleyin.

Çok fazla kardiyo içeren egzersiz yapmayın.

Güç egzersizlerine odaklanın, squat, bench press, ve benzerleri gibi egzersizlere öncelik verin.

  • Önemli Bilgilendirme

Kiloya bağlı hastalıklar için en ciddi riski taşıyan vücut şekli elma şeklidir. Bu siz iseniz, yukarıdaki ipuçlarını mutlaka dikkate alın. Mide ve hayati organlarınızda taşıdığınız yağ miktarını azaltmaya çalışın. Yardıma ihtiyacınız varsa, kişisel eğitmeninize, doktorunuza danışın veya bir kilo verme programına katılmayı planlayın.

Armut, kum saati ve atletik vücut tipindeki insanlar için riskleriniz çok daha düşük, ancak genel sağlık durumunuzu iyileştirmek veya formunuzu uzun süreli korumak için ipuçlarını mutlaka dikkate alın.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir