20 Eylül 2014 Yaşlılık İzlerinden Kurtulabilirsiniz

Yaşlılık İzlerinden Kurtulabilirsiniz

Yaşımız ilerledikçe doğanın kanunu olarak cildde bazı yaşlılık belirtileri görülmeye başlar. Yaşlılık belirtilerinin ortadan tamamen kaldırmak mümkün değildir. Ancak, yavaşlayabilmek mümkündür.

İşte size izleri silmek için müthiş tavsiyeler;
Sigaradan kaçının
Sigara dumanı, ve güneşin zararlı ışınları gibi kırışıklığa sebep olan etkenlerden kesinlikle uzak durmalısınız.

Çizgileri yumuşatın
Kırışıkların daha yumuşak görünmesini sağla­mak için yoğun nemlendirici ürünler tercih edin. Mesela nemlendiricili fondöten, krem halindeki göz farları ve allıklar ve nemlendiricili dudak ko­ruyucu ve rujları idealdir.

Yüzünüzün nemli kal­masını sağlamak, sizi olduğunuzdan daha genç gösterir.

Gözler öne çıksın
Gözlerinizi ön plana çıkararak kırışıklıkları giz­leyebilirsiniz. Gözlerinizi vurgulamak için, göz kalemi, likit ya da jel eyeliner kullanın. Kalem çekerken, bir uçtan diğer uca bütün bir çizgi çe­kin. Yoksa gözleriniz küçük görünür.

Hem sağlık, hem güzellik kazanın
Vitamin ve mineral deposu meyve -sebze sula­rı, güzel, sağlıklı ve zinde olmanızda önemli rol oynuyor. Sonbahar günlerinde hem güzellik, hem de vitamin kazandıran meyve sularına “hayır” demeyin. Özellikle portakal ve havuç suyunu iç­tiğinizde cildinizin pırıl pırıl olduğunu göreceksi­niz. Gelişme çağındaki çocuklara da bol bol meyve suyu içirmeyi ihmal etmeyin.

Fındık ve ceviz
Fındık, ceviz gibi sert kabuklu kuruyemişler, peynir ve zeytinyağı açısından zengin * Akdeniz diyeti*- kalp krizi ve kanserden ölüm riskini bü­yük ölçüde azaltıyor. Fındık ve ceviz, psikolojik olarak da kişiyi rahatlatıyor, uzmanlar, her gün birkaç tane fındık ve ceviz yenmesini, yemekle­rin zeytinyağı ile pişirilmesini öneriyor.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir