8 Eylül 2014

Zahide Yetiş Göbek Yağlarını eriten diyet İbrahim Saraçoğlu Anlatıyor

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Atv ekranlarında Zahide Yetişe konuk oldu. 29 Mayıs tarihinde yayınlanan programda ibrahim saraçoğlu göbek yaplarını eriten, kabızlığa iyi gelen bir çok bitkisel yöntem önerdi. Bu önerilerin tümünü sizlerle paylaşıyoruz.

Uzun yaşam sandığı içeriği ile ilgilide bilgiler sunuyoruz.

İbrahim Saraçoğlu Uzun Sağlıklı yaşam olması gerekiyor şeklinde haklı bir öneri sundu.

Sorunlara ve tedavilerine takviye amaçlı önerilere geçelim.

Göz tansiyonum var diyen bir dinleyici katıldı. 3 kez ameliyat olup sol gözünü kaybeden bir hastadan bahsetti. 

Göz tansiyonuna yardımcı kür: Domates suyu taze sıkılmış doğal domates tohumundan elde edilmiş olsun. Bir de melisa çayı. Bir bardak domates suyu içilecek Limon melisa bitkisininde çayını içeceksiniz. Sabah domates suyu öğleden sonrada limon melisa birkisi çayı içilecek bir ay boyunca.

Adet düzensizliği ve çocuğu olmayan bir hastaya verilen cevap:

Yumurta gelişimi normal. soğan kürü uygulayıp baş dönmesinden şikayeti oluştu.

Önerilen kür:

Testere dişli aslan pençesi günde 2 defa kullanılacak.

Adet görüncede kesmeyin. 15 günde incir kürü uygulanacak. 7-8-9 tanesini soğuk suda yıkayın kesip 750 ml suda 15 dk kaynatıp süzüp suyunu içeceksiniz. yeşilleşme olan incirler yenilmemeli.

yumurta sayısı az olanlar da incir kürü uygulayabilir. tabi önce aslan pençesi kürü uygulayın.

Ayakları yaz kış ısınamayan bir izleyici katıldı.

Anemisi olanlarda eller ve parmaklarda üşür. Fakat bu öyle bir sorun değil. Kılcal damarları iyi çalışmıyor.

Hardal tohumu ilk 7 gün bir öğleden evvel birde akşam üzeri çiğnemeden tepeleme bir çay kaşığı yutun ve üzerine biraz ekmek yiyin.

8. günden sonra günde 1 defa kullanmanız yeterli ve bir ay devam edin toplamda.

El ve kollarımda sinir sıkışması var.

25-30 kiraz sap kaynatılacak. 5. dakika sonra yeşil kurutulmuş ısırgan ilave edilecek 5 dk da öyle kaynatılacak ve içlecek günde bir defa.

sinir sıkışmasına da ardıç yağı sürecekler. günde 1 defa sürecekler.

Kan pıhtılaşması yüzünden sürekli düşük yapıyorum. 28 yaşında 11 aylık evli.

Kan sulandırıcı önermiştir doktorunuz.  Limonlu suda kanı sulandırır. ilaç kullanıyorsanız limonlu su içmeyin.

Günde iki defa yarım bardak suya limon sıkıp içiyorsunuz. doktorunuza da bilgi verin.

Sperm kalitesi düşüklüğü:

Keçiboynuzu pekmezi ve doğal E vitamini kullanacak.  Evlendikten sonraki ilk 6 ay detoks yapıp hamile kalmak daha sağlıklı.

Böbreğimde protein kaçağı var. Yüksek tansiyon, şekerim var. 

Görme sinirlerimde zayıflık var. Beyin ameliyatından sonra görme zayıflığı çekiyor.

Beynin %60ı yağdır. En sağlıklı yağı tüketmek lazım. Omega 3-6-9 doğal olarak alınacak. Balıktaki yağın tam 7 bin katı keten tohumunda vardır.

bir tatlı kaşığı döveceksiniz ve bir kaç suyla içeceksiniz. biraz yoğurdun içine katıpta tüketebilirsiniz. keten tohumu kavrulmamış olacak. Beyin sağlığına çok iyi geliyor.

Parkinson alzheimer gibi rahatsızlıklara çok iyi gelir. Bir de akşamları bir defa karabaş çayı için.

Doğum sendromu yaşıyorum. 2 aylık bebeğim var. ilaç kullanıyorum. Yataktan kalkamıyorum. çocuklarımla ilgilenemiyorum. sürekli bir mutsuzluk ve ağlama atakları.  30 kilo verdim doktorlar sinirlilik hali diyor. ıspanak kürünüde uyguladım. sadece bebeğimle ilgileniyorum onun dışında dünyada hiçbir şeyle ilgilenmiyorum. Beynim sanki kulaklarımda. kulaklarım sanki konuşuyor benimle.

Kalsiyum kaybıda vardır. hareketsizlikten kaslarda zayıfladı. Depresyondasınız. Ispanak maydanoz ve tere. Uzman bir psikiyatrdan destek alın. Beslenmenizi mutlaka sağlamanız lazım. İştahınızı açacak ve güçlendirecek bir kür: siyah taze üzüm bir avuç tanelerinden 15-16 tane çekirdekli olması daha iyidir. robota atın cıvık su haline getirip içeceksiniz. günde 2 defa bunu yapın. hatta durumunuz ağırsa 3 defada uygulayabilirsiniz. Kemiklerinize ve iştahınızıda yerine getirecektir. Bir psikologla mutlaka görüşün. gelip geçici bir dönem.

Sinirlerinize iyi gelecek kür: Olgun bir muz bir yumurta kırın ve yarım bardaktan biraz fazla süt. blenderda karıştırıp için. gün aşırı tüketilecek. yani bir gün arayla tüketeceksiniz.

Domatesleri kırmızılaştırmak için yanına 1-2 muz koyun ve 1-2 günde yeşil domatesler kırmızılaşacaktır.

Selülitlerim Var.

Su içmeyi ihmal etmeyin. 1.5 litre su içilecek. Venez yetmezliğine lahana kürü uygulayacaksınız. Kan dolaşımınıda hızlandırır. Kahve içmeyeceksiniz.

Dizlerimde kireçlenme var. ödem oluşmuştu aldılar.

bazen doktorlar kalsiyum açısından zengin besinlerden kaçının der ama siz tam tersini yapacaksınız.

Diz kapağımda kireçlenme var.

Çınar yaprağı. Testere dişli çınar yaprağı. Temmuz ayının ortalarından itibaren toplanır. 2 tane derin yırtıklı yaprağı bir bardak suda kaynatıp ılıtıp içeceksiniz ve günde 2 defa bir sabah bir akşam içeceksiniz.

E vitamini açısından zengin meyve

Kayısı bir e vitamini bombasıdır. Kayısının çekirdeklerinide atmayın. Biriktirin ve toprağa gömün.

Cildi de güzelleştirir. Yüz maskesi yapabilirsiniz. Kayısı ve elma muhteşem bir kırışıklık gidericidir. cildi besler.

Çilek bilinen tüm meyveler içerisinde karaciğer metabolizması için en önemli meyvedir. Siroz hastaları günde 10-15 tane çilek tüketecekler. önce çatalla ezecekler sonra tüketecekler. Karaciğer dostudur. Romatizma hastalarıda mutlaka çilek tüketmeli. dişleride beyazlatır. ağzınıza bir çilek alıp dişlerinizi fırçalayın.

Erik: Sınava girecek öğrenciler özellikle can eriği tüketsinler. unutkanlığa çok iyidir ama havucun yerini de tutmaz. 15-20 gün tüketilecek.

Kiraz: saplarını atmayın. mens öncesi ödemler için bulunmaz nimettir.

Kiraz sapı ödemleri atar. ısırganla birlikte olursa romatizmaya çok iyi gelir.

Karpuz: içerisinde likopen vardır. antioksidandır kansere karşı korur. sağımlık ineklerde süt artırır 🙂

kilo aldırmaz ama sık tuvalete çıkmak için tüketilebilir.

Kavun: kansere karşı koruyucudur. böbrek sağlığı için çok önemlidir.

Domates: domates artık hibrit yani tohumları kısır oluyor ne yazık ki. artık çok az doğal domates var. çok tüketilirse yumurta ve sperm sayısı düşüyor. doğal tohumlardan üretilmeli.

Salatalık cildi gerginleştirir. kabuğunu yüzünüze koyabilirsiniz.

10 senelik şeker hastasıyım şeker gözlerime vurdu. 3 kez ameliyat oldum. şimdide görüntüm azalıyır. gözlerimde kanlanma var.

doktora mutlaka gidin melisa çayı da içebilirsiniz.

Hepatit C den kurtuldum. Karaciğer yetmezliğim var. 

Tıbbi tedavi alıyor hastamız. Civan perçemi kullanacaklar.

Eklem romatizması gören hasta aradı. 33 yaşında. Eklemlerde şişme oluyor. Sabahları çok ağır ağrı var.  Şekeri yok.

İltihaplı eklem romatizması için mucizevi kür: Beyaz dut kurusu 2 yemek kaşığını bir buçuk bardak suda kaynatıp 10 dakika ve suyunu içeceksiniz. Sabah kahvaltısından sonra 25-30 tane kurutulmuş kiraz sapı 5 dk kaynatın ile bir tutam ısırgan katın böylede 5 dakika kaynatın. sabah akşam içilecek. 10 gün böyle devam edilecek 20 günde sadece bir defa içilecek günde. bir aya tamamlayacaksınız. beyaz ekmek değil tam buğday ekmeği tüketin.

5 yıldır düşük yapıyorum. 2 kere düşük yaptım sonra çocuğum olmadı 5 senedir evliyim. 2sinde de kürtaj oldum. 23 yaşında. adetimde gecikme oluyor. 

hemen aşılama ve tüp bebek yapmayın. Soğan kürü öneriyorum. Günde 2 defa 15 gün soğan kürü uygulayacaksınız. hamile kalıncada limonlu su için. günde 2 defa yarım bardak.

Çocuğum peltes hastası. 2 yıldır. bir ayağında kapanma var. bazen ağrısı oluyor. sekiyor. kılcal damarlarında tıkanma var. 9 yaşında. prematüre doğdu. 8 aylık doğdu. 

siyah hardal tohumu günde 1 defa verin çiğnemeden yutacaklar 15 gün boyunca yapın ve bırakın. bir çay kaşığı aç tok farketmez. aç verirseniz yarım dilim ekmek yesin üstüne.

Cildimde kızarıklık ve kaşıntı var. Doktor parazit var dedi. 

Yeşil olarak kurutulmuş yulaf samanı çayını hazırlayıp bir tutam 1-2 tutam bir bardak suda. cildinizi bununla ıslatın. 5-6 başak karabaş bitkisi 5-6-7-8 tane. 5 dakika kaynatın ve 1-2 saat sonrada bununla cildinizi ıslatın önce yulaf samanı sonra bu uygulanacak. kurudukça ıslatın 6-7 defa..

3-4 günde çare bulmuş olursunuz inşallah.

Nefes Darlığım var. 9-10 senedir koah hastasıyım. 75 yaşındayım. sigarayı bıraktım.

Bir tutam Yeşil Yulaf samanı kullanacaksınız. kaynatıp bir bardak suda kaynatıp suyunu için. sabah ve akşam birer yemek kaşığı keçiboynuzu pekmezi. öğleden sonraları taze terede tüketin. 5-6 yaprak.

Yatalak olduğum için kilo alıyorum. 2 yıldır yatıyorum. bel fıtığı ameliyatından sonra 14-15 gün sepsis geçirdim yürüme güçlüğü içindeyim.

Yapacağı şey, beslenmesine dikkat edilecek. Sindiriminizi kolaylaştıracak yoğurdu süzüp her gün bir bardak yoğurt suyu içeceksiniz. kabızlığı da önler şişliği de alır. Yattığınız yerden mümkün olduğunca hareket edecek.

Geldik Göbek Yağını eritme Yöntemine.

Karın yağları için, akşamları en az yarım saat yürüyeceksiniz. bölgesel kilo kalabilir. burada yapılacak şey, günde bir defa öğleden sonra doğal domates suyu içeceksiniz. 

sabah kalkınca da maydanoz limon. bir ay uygulayın bir hafta ara verin ve tekrar bir ay uygulayın.

Taze sıkıp domatesi için. mümkünse sera dışı yetişmiş olsun. sabah aç karna limonlu su. Kalbiniz dıştan yağlanmışsa bunu da eritir. Domates vucuda alındıktan sonra belli bölgelerde depolanır.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir