8 Eylül 2014

Zayıflatan Diyet Yemekleri Bunları Mutlaka Yemeniz Gerekiyor

Yemeden fazlalıklardan kurtulmak mümkün gibi görünse de bu verilenler ilerleyen zamanlarda çok daha fazlasıyla alınır. Yani beşini verdim dokuzunu verdim diye sevinirsiniz ama bir iki ay sonra verdikleriniz kardeşleriyle birlikte tekrar gelir vücudunuza yerleşir. Kısa süreliğine kurtulmak için yemek yemeden fazlalıklarınızdan kurtulmaya çalışmayın yoksa ilerleyen dönemlerde çok üzülürsünüz.

Geçen hafta sitemizde dört gündür yemek yemeyen bir arkadaşımız vardı. Dört gündür yemek yememiş düşünebiliyor musunuz? Böyle zararlı bir yöntemi kendisine kim anlatmış bilmiyorum ama yaşıyorsa lütfen yavaş yavaş yemek yemeye başlasın yoksa vücudunda yıkıcı etkiler oluşur.


Dört gün yemek yemedikten sonra da canının istediğini yemek mümkün değil biliyorsunuz. Çünkü vücut öyle yorgundur ki alınan besinleri direkt kana karıştıracak derecede açtır. Ve kalp krizi geçirme ihtimali çok yüksektir.

Açlık grevine girenlerde böyle durumlar çok görülür. Açlık grevini bitirdikten sonra direkt yemek yenilmez, önce hafif bir şekilde çorba içilir, ağır olmayan besinler çok az miktarda olacak şekilde tüketilir. üç dört gün sonra normal beslenmeye devam edilir.

Bazen karşılaştığımız bir diğer sorun da şu oluyor; Kişi gayet normal, olması gereken yani ideal kilosunda ama aynanın karşısına geçince kendisini aşırı kilolu görüyor. Buna şişmanlık kompleksi diyorum ben ama aşırı zayıflık şeklinde seyreden ve ölümle sonuçlanan bir hastalık olduğunuda belirteyim. Aşağıdaki resim bu durumu çok güzel açıklıyor sanırım.

Aynanın karşısında kendisini olduğundan kilolu görmek işte tam olarak bu.

Keşke bu kadar kilolu olmasaydım da bir deri bir kemik olsaydım diyenleriniz vardır ama emin olun ikiside çok kötü ve zayıflamak isteyenlerin olduğu kadar kilo almak isteyenlerde kilo konusunda muzdarip.

Diyet Yemekleri

Zayıflamak için yemek yememek değil, doğru yemekler yemek mantıklı olandır. Bunun için geçen hafta yazmış olduğumuz bir konu mevcut. Bakınız..

Ben bugün size işviçreli bilim adamlarınca faydası ıspatlanmış iki besinden bahsedeceğim.

Somon Balığı Zayıflatır.

Bu balık bir harika yaa.. Izgara yapmak faydalı olandır çünkü yağında pişmesi daha sağlıklıdır. Zaten balıkları genel olarak ızgara yapmak daha faydalıdır. Somon balığı özellikle içerisinde ihtiva ettiği omega-3 ile hem zihninizi sağlam tutar hem de kilo vermenize yardımcı olur çünkü bu balık yağ yakıcı bir özelliğe sahip.

Haftada mutlaka 2 defa tüketilmesini tavsiye ederiz.

Bir diğer besinimiz Bir avuç Ceviz.

Cevizin de faydaları saymakla bitmez. Kalp ritmini, kalp sağlığını koruduğu tartışma götürmez bu besin aynı zaman da beyniniz ve hafızanızın güçlenmesi içinde her gün mutlaka bir avuç yenilmesi tavsiye edilen bir besin.

Son olarak cevizin kilo vermenize olan katkıları da ıspatlanmış bir gerçek. Onun için her gün mutlaka bir avuç ceviz tüketin.

Son olarak konumuzu bir soruyla bitirelim.

Ceviz bir meyve midir yoksa bir sebze midir? 🙂

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir