31 Ağustos 2014

Zayiflatıcı ürünlere dikkat

Clinical Thyroidology Dergisi de Kasım 2002 yayınlanan bir yazıda zayıflatıcı veya yağ yakıcı olarak satışa sunulan bazı besin desteklerinde bulunan “TIRATRICOL” isimli maddenin tiroid hormonuna benzer aktivitesi sebebiyle zararlı etkilerinin olabileceği belirtilmektedir. “TIRATRICOL” maddesi hücre düzeyinde tiroid hormonuna benzer etki göstermekte, metabolizmayı aşırı hızlandırarak terleme, titreme, kilo kaybı, uykusuzluk, sinirlilik, yorgunluk gibi toksik guatr belirtilerine yol açmaktadır. 

Özellikle Epnedra Ma Huang gibi metabolizmayı zorlayan diğer ürünlerle birlikte kullanılan “TIRATRICOL”de bu sorun daha hızlı ve şiddetlidir. Doktorlar tarafından önerilmeyen hiçbir zayıflama ürününü kullanmamanızı öneriyoruz.


Sihirli bazı formulasyonlarda kullanılan bu tür zararlı maddeler genellikle gözden kaçmakta ya da kutu içeriğinde çok küçük yazılarak gözden kaçırılmaktadır. Size önerilen zayıflatıcı ya da yağ yakıcı ürünleri kullanmayınız. “TIRATRICOL”e de “Ephedra-Ma Huang” gibi özellikle dikkat ediniz.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir