14 Nisan 2017 10 Adımda Kilo Vermek

10 Adımda Kilo Vermek

10 adımda kilo vermek ile ilgili önerilerimizi sizinle paylaşıyoruz Çünkü zayıflama bir yolculuktur. Önünüzdeki yol için kendinizi zihinsel olarak da hazırlamalısınız.
Kilo vermek ve sağlıklı bedeninizin formunu korumak hem fiziksel hem de zihinsel hazırlık gerektirir.  Bu kolay bir süreç değildir, ancak hırslı ve motive dolu kalmak için atabileceğiniz adımlar var.

 


1. İlk adım kendinize bir söz vermektir. Kendinize söz verdikten sonra bu sözü başkasıyla da paylaşın. Bu paylaşım, diyetinize, egzersiz planınıza ve kilo verme hedeflerinize daha sadık kalmanızı sağlayacaktır.

2. Kilo vermenize yardımcı olacak günlük bir program oluşturun. Bu ne ağır ne hafif tamamen sizin kolaylıkla sadık kalıp uygulayabileceğiniz bir program olmalı.

3. Hep “doğru zamanı bekliyorum.” der ve erteleriz. Ertelemeyin. Doğru zamanı da beklemeyin. Diyete başlamak için “mükemmel” bir zaman yok. Hazır hissettiğiniz an başlayın.

4. Doğru zihniyette olun. Haftanın her gününü sevdiğiniz yemeklerden uzak geçirmenize gerek yok. Kendinizi ödüllendirmeyi unutmayın.

5. Gerçekçi olun. Önce önünüze küçük hedefler koyun. Ulaşması daha kolay olur ve sizi heyecanlandırır.

6. Egzersiz yapmak için kendinize zaman ayırın. Fitness, kilo vermenin önemli bir etkenidir. Programınıza göre gerçekçi bir egzersiz planı hazırlamak önemlidir. Fiziksel aktiviteyi her gününüzün bir parçası haline getirmeye karar verin. Fazladan atılan adımlar kaybedeceğiniz kilolara katkıda bulunur.

7. Sizi motive eden şeyleri bulun. Ve onları yapacağınız sporla birleştirin. Örneğin bugün 2 km yürürseniz hafta sonu sevdiğiniz bir etkinliğe katılın.

8. Diyeti “diyet” olarak düşünmeyin, hayat değişikliği olarak düşünün. Kilo vermeye başlamak hayatınızı değiştirmek demektir. Diyette olduğunuzu düşünürseniz eğer bu zorunluluk hissinin bir gün biteceğini bilirsiniz.

9. Kilo vermek için kendinize bir ağ oluşturun. Yoga, zumba, aikido veya kickboks dersi almak size destek verir. Benzer kilo verme hedeflerine sahip kişileri bulmak için spor salonunda arkadaş edinin. Kilo verme sürecinizi daha eğlenceli hale getirecek ve aynı zamanda daha etkili olacak.

10. Dışarıdaki kaynakları kullanın. Diyet yemeği hazırlarken zorlanıyorsanız bunu meslek edinen kurumlara başvurun. Online web sitelerini araştırın.

Tüm bu adımların sonunda sağlıklı yiyecekleri tercih etmek ve düzenli egzersiz yapmak, düşünmek zorunda olmadığınız bir eylem, gününüzün bir parçası haline gelecektir!

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir