11 Nisan 2017 4 etkili diyet tavsiyesi

4 etkili diyet tavsiyesi

Yaz Mevsimi Öncesi Meraklılarına 4 Etkili Diyet Tavsiyesi

Sizler diye sağlıklı olacak şekilde fazla kilolarınızdan kurtulmayı ya da kilo dengenizi üst seviyede tutmayı istiyorsanız, dünyada ün kazanmış ve uzmanlar tarafından onay verilmiş diyetleri hazırlayıp uygulayabilirsiniz. Bu tür diyetler birden fazla seçenekli ürün bakımından her türlü değişik beslenme alışkanlıklarına da hitap etmektedir. Sizler için hazırladığımız son dönemlerde sıklıkla tercih edilen etkili Diyet listeleri şunlardır:

Dukan Diyeti

Bu diyet programı yaklaşık olarak 40 senedir uygulanmaktadır ve ismini uzman diyetisyen olan Pierre Dukandan almaktadır. Bu diyetteki en önemli özellik et ve protein ağırlıklı olarak hazırlanmasıdır. Bu diyet 4 aşamadan oluşmaktadır. Bunlar atak, seyir, güçlendirme ve koruma evreleri şeklinde isimlendirilmektedir.

Atak aşamasında dana hindi, sığır, tavuk ve balık etli ağırlıklı olacak şekilde tercih edilmektedir. Bu dönemde koyun eti yemek mutlaka yasaktır. Az yağlı süt ürünleri, yumurta, yulaf ekmekleri kahvaltıda sıklıkla tercih edilmelidir. Diğer ana öğün ve ara öğün yemeklerinde ise hayvansal ve bitkisel yağlar kullanılmamalıdır.

Seyir aşamasında ise bu programa pancar, havuç, enginar, brokoli gibi sebzeler eklenmektedir ve en az 30 dakika yürüyüş uygulanmalıdır. Sağlamlaştırma aşamasında ise verilen kiloların geri alınmaması için meyve ilave edilmektedir. Son olarak koruma aşamasında ise verilen bu kiloların sabit değiştirilmesi için mutlaka spor yapılmalı ve et tüketimi haftada bir güne indirilmelidir.

Meyve Diyeti

Bu diyet ile 12 gün içerisinde İstediğiniz kiloya kavuşabilirsiniz ilk üç gün yeşil sonraki üç gün sarı kalan diğer günlerde ise kırmızı ve karışık meyvelerin tüketilmesi gerekmektedir. Ana öğünlerde balıklı makarna haşlanmış patates ve yoğurt yenilmesinin ardından bu meyveler tüketilmelidir.

İsveç Diyeti

Bu diyet ile 13 gün içerisinde 5 ile 15 arası kilo vermeniz sağlanır. Bu diyetle amaç metabolizmayı hızlandırmaktır. Bunun için de ana öğünlerde beyaz et balık ve yeşil sebzeler mutlaka tüketilmelidir. Ayrıca çay kahve hayvansal yağlar ve gazlı içecekler tüketilmemelidir.

Ketojenik Diyet

Bu diyet türünde karbonhidrat en aza indirgenir yani süt, patates, pirinç, ekmek, şeker ve baklagiller yasaktır. Bol bol meyve zeytinyağı, balık, yumurta ve yeşil sebzeler tüketilmelidir.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir