9 Eylül 2014 zayıflama

Ahmet Marankiden Boğaz iltihabı, Bademcik ve Faranjit Kür

Ahmet Maranki Anjin, boğaz iltihabı, faranjit ve bademcikler için tamamen doğal kürler öneriyor.

Her hastalık için mutlaka kainatta bir şifa vardır. Fakat bu bitkilerin neler olduğunu ülkemizde en iyi bilen isimlerden biri Ahmet Maranki.

Kışın yaklaşmasıyla sık rastlanan hastalıklardan olan boğazl iltihabı, bademcik şişmesi gibi rahatsızlıklara cevap yine Hocamızdan geliyor.

Ağız ve gırtlağın iltihaplanması olayına “anjin” denir.Ateş ve boyun altı bezlerinin şişmesiyle başlar.Bademcikler şişip kızarır.Bazen bademcikler üstünde ufak hatta tüm bademcikleri kaplayan beyaz bir iltihap tabakası görülür.

Bademcikler boğazın arka kısmında, Vücudu enfeksiyondan korumaya yarayan küçük lenfatik bölgelerdir.Bademcik iltihabı yani faranjit, bölgenin kızarması ve iltihaplanarak şişmesiyle oluşur.Belirtileri boğaz ağrısı, yutkunma problemleri, ateş ve görünen lekeler veya bademciklerin etrafında olan beyaz akıntıdır.Tekrarlayan iltihaplanmalarda genelde altında yatan nedenler vardır: yiyecek alerjisi veya çok çalışma sonucu bitkinlik gibi… çocuklarda rafanjitlerin yüzde 95’i virüsler nedeniyledir.Erişkinlerde ise yüzde 3-5 oranında bakterilerdir.

kozmik beden temizliği
kozmik beden temizliği

Anjin ve Faranjite Yönelik Kainat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formuller

  1.     Boğaz bölgesinin iyota  batırılan kulak çubuğuyla nazikçe temizlenmesi önerilir.
  2.     Kristal tuz eriği ile boğaz gargarası yapılması tavsiye edilir.
  3.     1 bardak kaynamış suyun içine atılan bir tatlı kaşığı adaçayı demlenmeye bırakılır.Elde edilen çayla, günde 3 kere boğaz gargarası yapılmalıdır.
  4.     Enfeksiyonla savaşmak için ekinezya (günde 3 defa 5 ml tentür) veya sarımsak (günde 1 grama kadar olan kapsüller ) alınması önerilir.
  5.     Bademcik iltihaplanmalarında, gece yatarken sarımsakların hap gibi yutulması tavsiye edilir.
  6.     Ananas ve limon suyu karışımıyla gargara yapılması önerilir.
  7.     Bademcik iltihabında kuru soğan ezilerek suyu çıkarılır ve günde 4-5 defa bir tatlı kaşığı içilmesi tavsiye edilir.
  8.     Kısık ses ve ses kaybı için bir tarif: 450 gr soğan, 50 gr bal, 350 gr esmer şeker, 1 litre su.Soğanları soyun ve ince ince doğrayın.Malzemeleri kısık ateşte 3 saat boyunca pişirin.Kuru ve temiz kavanozlara yerleştirilip ağzını  kapatın ve soğutun.Günde 4 yemek kaşığı alın.
  9.     Temizlenmiş siyah turp ezilerek suyu çıkarılır.800 ml turp suyuna 200 gr bal ilave edilir ve yatmadan önce iki yemek kaşığı içilmesi önerilir.

 Anjin ve Faranjite Yönelik Kullanabileceğiniz Taşlar, Renkler ve Kokular ahmet marankiden boğaz iltihabı kürü

Akuamarin, kehribar, sodalit ve turkuaz.Sarı,mavi ve kırmızı renkler kullanılabilir. Boğaz iltihabı durumlarında nane ve sedir ağacı yağı kokusu,okaliptür ve adaçayı kokusu kullanılması tavsiye edilir.

Kozmik Yaşam Merkezi’mden Öneriler

Soyalı zerdeçöp+cardion kapsül+ekinezya+bamya çiçeği tableti+üzüm çekirdeği ekstraktı+propolis ekstraktı bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.

Sorularınız için : 0212 533 01 33

bu makale http://www.maranki.com/1980_Anjin%28Bogaz-Iltihabi%29,-Bademcik-ve-Faranjit-Icin-Sifali-Kur.html adresinden alınmıştır.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir