9 Ocak 2015

Bilimsel Yöntemlerle Kilo Vermek

Kilo vermek için ilk çağlardan günümüze kadar pek çok yöntem bilim adamları tarafından duyuruldu. Kilo vermeye etki eden unsurların başında yüzme, koşma, egzersiz yapma gibi pek çok yöntem bilim adamları tarafından açıklandı. Bunların hepsini uygulamasına rağmen kilo veremeyen insanlar yeni yöntemleri arayadursunlar artık bilimin ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte kilo vermek için artık bilimsel yöntemlerin denenmesi gerektiği de bilim adamları tarafından açıklandı.

Yakın zamanda BBC focus dergisinde çıkan haberlere göre bir değerlendirme yapmak gerekirse, kilo vermenin bir zor süreç olduğunu ancak, bilim ve teknolojinin insanlara sunduğu imkânlardan yararlanılarak kilo vermenin son derece basit bir aktivite haline dönüştürülmesi sağlanmaktadır.

İşte bilimin imkânlarından faydalanarak kilo vermek için yapmanız gerekenler.

Doğru zamanda egzersiz yapmak:  doğru zamanda egzersiz yapmak, kilo kaybı için son derece önemlidir. Bilimin araştırmalarına ve vardığı sonuçlara göre sabah veya öğlen vakitlerinde egzersiz yapmaktansa gece vakitlerinde egzersiz yapmak son derece önemlidir. Ve kilo kaybını daha hızlı hale getirir.

Doğru Egzersiz yapmak: Standart egzersizler bazı zamanlarda kilo vermeye yararlar. Ancak, aslında bu tarz egzersizler vücuttaki mutluluk hormonlarının tetiklenmesini sağlamaktadır. Bu yüzden, kilo vermek için standart egzersiz programlarını değil kendinize uygun olan egzersiz programlarını tercih etmeniz bilim tarafından araştırılan ve kanıtlanan konulardan bir tanesidir.

 

İşte bu tarz sorunların üstesinden kolayca gelmek için bilimin araştırmalarını takip etmelisiniz.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir