19 Eylül 2014 Derideki Ölü Hücrelerden kurtulma

Derideki Ölü Hücrelerden kurtulma

Yüzünüzdeki ölü hücre tabakasından kurtul­mak için cilt tipinize uygun bir peeling seçmeli­siniz. Fakat cildiniz akneli ise bu bölgelerin üze­rine peeling uygulamaktan kaçının. Vücut deri­sindeki ölü hücrelerin atılması için de kese uy­gulayabilirsiniz. Gözeneklerinizin açılması, yaz ayları sonunda çok Önemlidir. Cilt böylelikle ölü hücrelerden arınarak nefes alır.

Yüzün gençliği ve diriliği için profesyonel el­lerden de yararlanabilirsiniz. Güzellik merkezle­rinde yapılan bakımlar yalnızca ürün uygulama­ları ile kalmıyor, yapılan masaj ve uygulama tek­nikleri ile kişiyi ruh, zihin ve bedenin dengelendi­ği bir huzura kavuşturuyor.

Eller de güneş, rüzgar ve soğuktan yıpranır, lekeler oluşabilir, kuru ve buruşuk bir görünüme bürünebilir. Bunun için ellerin de bakımına özen gösterilmesi gerekir. Eller, düzenli olarak temiz­lenmeli, yüzeyindeki ölü hücreler atılmalı ve bes­leyici kremler sürülmeli.

Güneşten kalınlaşmış cildin bakımında ilk ba­samak peeling uygulamalarıdır. Kozmetik pe-elinglerle fazla güç harcamadan ölü hücreleri gi­dererek, cilde yumuşaklık kazandırabilirsiniz. Et­kili bir sonuç almak için de dairesel hareketlerle sürüp hafif bir masaj yapmak yeterli. Yaz ayları boyunca deniz ve güneş etkisiyle yıpranan cildi­nize yaptıracağınız bakım maskeleri, cildinizi es­nekliğine ve eski yumuşaklığına kavuşturacak.

Nemlendirici ürün kullanın. Cildi derinleme­sine nemlendirmek için yoğun mineraller içeren konsantre kremler veya serumlar uygun. Bu ürünler cildi yoğun bir şekilde nemlendirir ve cil­din dolgunlaşmasını ve normal fonksiyonlarını yerine getirebilmesini sağlar. Cildin uygun nem oranına ulaşması için yoğun bakım ürünlerinin kullanılmasına 7 ile 30 gün arasında devam edil­melidir.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir