12 Kasım 2014 Diyet Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Diyet Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Diyet kelime anlamı itibariyle sağlığı korumak, geliştirmek ve düzeltmek amacıyla uygulamaya konulacak beslenme şekli demektir. Ama diyetle ilgili bilinen bazı doğruların aslında yanlış olduğu ve bunlar uzmanlar tarafından derlendi. İşte sizlere diyet hakkında doğru bildiğimiz ama aslında yanlış olan gerçekler.

1. İlk olarak yanlış bilinenlerin başında zaman kısıtlaması gelmektedir.  Örnek olarak sabah 8 de kahvaltı yapmanız gerekir akşam saat 7 den sonra başka bir şey yememek gerekir gibi kısıtlamalardan kaçının önemli olan sabah uyandığınızda 1 saat içerisinde kahvaltı yapmanız ve 4 saatten daha fazla aç durmamanızdır.

2. Su içmekle ilgilin hurafelere inanmayın. Yemek arasında su içilmez yemek yerken su içmeyin gibi pek çok hurafe yanlıştır. Önemli olan vücuttaki sıvı kaybını en aza indirmektir. Bu suyun nasıl alınacağı da tamamen size kalmış durumdur.

3.Mucize yiyecekler yanlış bilinenler arasında en başı seker şunu ye 3 kilo ver gibi duyumlar yanlıştır. Hiçbir besin mucize bir besin değildir ve kısa yoldan kilo verdirmez. Henüz böyle bir besin keşfedilmemiştir.

5.Detoks adı altında bağırsaklarınızı temizleme yolu yanlıştır. Bu yok bağırsaklarınıza zarar verir ve enfeksiyon kapmanıza neden olabilir. İnsan vücudu için üretilen ve toksinleri atmaya yarayan pek çok besin kaynağı yavaş yavaş ancak sağlıklı bir şekilde bağırsaklarınızın temizlenmesini sağlar. Bu yüzden detokstan kaçının.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir