12 Kasım 2014 Diyet Yaparken Yapılmaması Gerekenler

Diyet Yaparken Yapılmaması Gerekenler

Birçoğumuz fazla kilolarımızdan kurtulmak amacı ile türlü türlü yöntemler deneriz. Bu yöntemlerin birçoğu başarıya ulaşırken birçoğu da başarıya ulaşamaz. Bu diyetlerin başarıya ulaşamamasındaki en büyük etken aslında doğru bilinen ancak yanlış yapılan kavramlar ve maddeler bütünüdür. Diyet konusunda en ilk başta yapılması gereken, bir diyetisyene danışmak ve sağlıklı zayıflama diyeti ile diyet yapmak ve zayıflamaktır.

İşte diyet konusunda en fazla yapılan yanlışlar.

·         Kafanıza yatan ve “bana uygun” dediğiniz her diyet programını uygulamayın.

·         Mümkünse normal ekmek tüketmemelisiniz. Beyaz ekmek vücutta en fazla yağ yağan yiyeceklerden bir tanesi olarak göze çarpmaktadır.

·         Tükettiğiniz besinlerin kalori miktarlarına bakın ve kalorisi yüksek besinleri tüketmemeye çalışın. Mutlaka

·         Çok fazla meyve suyu tüketmek özellikle bizim toplumumuzda en fazla yapılan yanlışlardandır. Meyve suyu yerine mutlaka su tüketmelisiniz

·         Diyet yaparken mutlaka yoğurt tüketmelisiniz. Yoğurt diyet programınızın vazgeçilmezlerinden olmalıdır.

·         Her gazeteden her dergiden gördüğünüz diyet adı altında yayınlanan tarifleri diyet programınızda uygulamayın.

·         Televizyon önlünde yemek yerseniz beyniniz ne kadar yemek yediğini tam bilemez.  Bunu yaparken sınırınızı bilemeyip fazla besin tüketebilirsiniz.

·         Besinleri yeteri kadar çiğnemeden yutmak sindirimin zor olmasını sağlamaktadır. . Unutulmamalıdır ki sindirim ağızda başlar.

·         Yemekleri uyumlu tabaklarda yemek gerekir.. Bu çok ince bir ayrıntıdır Örneğin domatesli makarnayı yeşil tabakta yemek gerekir.

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir