12 Kasım 2014 Diyete Başlamadan Önce Yapılması Gerekenler

Diyete Başlamadan Önce Yapılması Gerekenler

Her insan fazla kilolarından en çabuk şekilde kurtulmak ister. Ancak, bu kilolardan kurtulurken sağlığınızdan olmak istemiyorsanız bazı programlara uymalısınız. En önemlisi, bir diyetisyene görünmeniz ve bu diyetisyen eşliğinde diyete başlamanızdır. Diyete başlamadan önce bazı kurallara uymak ve aslında kendinizi hazırlamak hem fazla kilolarınızdan kurtulmanız için en iyi istikrarı size getirir hem de sağlığınızdan olmamanız için gereken tüm şartları sağlamış olursunuz.

Diyete başlamadan önce her insanın ortak sorunu nereden başlayacağını bilememesidir. Diyete başlarken nasıl hazırlanması gerektiğini bilmeyen bu insanlar büyük ihtimalle diyetlerini yarıda bırakır ve kendilerine olan güveni kaybederler.

İşte diyete başlamadan önce yapmanız gerekenler;

·         Yaş, cinsiyet ve kilo farkı olmadan en yakın zamanda bir doktora görünüp kan, tansiyon ve idrar gibi ölçümlerinizi yaptırmalısınız..

·         Sağlık kontrollerinden sonra bu değerleri bir diyetisyene göstermeli ve vakit geç olmadan diyetisyen eşliğinde sağlıklı zayıflama diyeti yapmalısınız..

·         Diyete başlarken en önemli hazırlıklardan bir tanesi, diyete başlamadan önce sevdiğiniz yiyeceklerin hepsini yemelisiniz. Çünkü diyete başladığınızda bunların hepsine elveda demek zorunda kalacaksınız.

·         Diyete başlarken Cuma gününü seçmeniz hafta sonunu kolay bir şekilde atlatmanızı sağlar.

·         Düzenli beslenmeyi diyete tercih etmenizde fayda var. Bunun nedeni diyetten sonra tekrar eski kilolarınıza kavuşabilirsiniz. Ancak, düzenli beslenme ile bu kilolarınıza tekrar kavuşmanız bir hayal olacaktır. Bu yüzden, diyet yaparken kendinizi düzenli beslenmeye de odaklayarak düzenli olarak tüm besinlerden almalısınız. Bu durum diyetten sonra sizin eski kilonuza dönmenizi engeller

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir