9 Ocak 2015

Egzersiz Diyetinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Fazla kilolar, geçmişten günümüze kadar bir çok insanın yaşadığı en büyük sorunlardan bri tanesi olagelmiştir. Fazla kilolar hem insanların sağlıklarını riske atmalarına sebep olurken hem de kötü bir görünümle hayatınızı devam ettirmenize sebep olabilmektedir. Fazla kilolardan kurtulmak için insanlar pek çok yöntem denemiştir. Ancak, bu diyetlerin pek çoğu sağlıksız olmakla birlikte hiçbir işe yaramayan diyetler olarak göze çarpmaktadır.

Sağlıklı zayıflama diyeti için, söyleyeceğimiz noktalara dikkat ederseniz kilolarınızdan kurtulabileceksiniz.

Öncelikle diyet yapmak sadece az yemek değildir. Diyet yaparken diyetinizi pek çok unsurla desteklemeniz gerekmektedir. Bunların en başında ise diyet yaparken mutlu olmayı öğrenmeniz gelmektedir. Bunların en başında ise, diyet yaparken yürüyüş yapmak gelmektedir. Yürüyüş yapmak, vücudunuzun salgıladığı endorfin hormonu ile mutluluğa kavuşacaksınız.

Diyet yaparken yeşil çay içmelisiniz. Yeşil çay metabolizmanızı hızlandırıp yağ yakışınızı kolaylaştıracaktır. Bunun yanında yeşil çayların şişkinlikten kurtarma özellikleri ile de sakinleşecek ve agresif olmayacaksınız.

Geceleri yemek yeme alışkanlığınızı kesinlikle bırakmanız gerekmektedir. Geceleri yenen yemekler vücut tarafından çok zor hazmedilir, özellikle de yiyip yattıktan sonra tüm bu yedikleriniz yağ ve kilo olarak size dönecektir.

Şekerli ve gazlı içeceklerden uzak durmalısınız. Ancak canınız çok isterse küçük bir çay bardağı kadar için. Çayınızı ve kahvenizi şekersiz içmeyi alışkanlık haline getirin.

Yemekleri mümkün olduğunca kaya ya da deniz tuzu kullanarak yapın. Bu sayede normal tuzun zararlarından da kurtulacaksınız.

Yemeklerinizin yanında bir kase yoğurt yiyin. Unutmayın yoğurt çok önemli bir yağ yakıcıdır.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir