12 Kasım 2014 Fazla Yağlardan kurtaran besinler

Fazla Yağlardan kurtaran besinler

İnsanların fazla kiloları hem kendilerine sağlık sorunları yaşatıp, hem de çevreleri tarafından kötü görünümlere sebep olan kilolarından kurtulmak için geçmişten günümüze kadar birçok besini tüketmeyi denemiştir.  Ancak bazı besinlerin fazla yağları erittiği garanti olmuştur. Fazla kilolardan kurtulmanız için yararlı olan besinleri sizler için listeledik.

1.     Çoklu doymamış yağ asitleri: Çekirdek; Kabuklu yiyeceklerin bir çoğunda bulunan doymamış yağ asitleri, sindirimi hızlandırır ve kolayca yakılabilir.

Bunun yanında metabolizmayı da hızlandırarak yağların yakımın da size yardımcı olarak kalp ve damar hastalıklarından sizi korur.

2.     Kakao; Kakaonun içerisinde bulunan fenolik asitleri sayesinde antioksidan gücüne sahiptir. Sinir sistemindeki iltihaplanmaları önler ve ruhsal çöküntülere karşı sizi korur tüm bunların yanında tokluk hissi verdiğini de eklemek gerekir.

3.     Sirke: Eğer sizi tok tutacak bir besin arıyorsanız bu sirke olmalıdır. Sirke dünya üzerindeki besinler arasında s,z, em fazla tok tutacak besinler arasında yer almaktadır. Sirke aynı zamanda, vücutta yağ birikmesini de engellenmektedir.

4.     Lifli Yiyecekler: Havuç domates, yulaf gibi pek çok besin maddesinde bulunan lifler sindirim sisteminin hızlı olmasını sağlar. Sindirim sistemini hızlandırmasının uyanında tokluk hissini de veren bu besin maddelerinden bolca tüketildiğinde fazla yağlarınızdan da kurtulursunuz.

5.     Bal; doğal tatlandırıcıların yerine bal tüketmek hem aşırı kilo kaybını önler hem de şeker ihtiyacınızı doğal yolla karşılamanızı sağlar.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir