9 Ocak 2015

FORMUNUZU KORUYAN İPUÇLARI

Bir çok insan fazla kilolarından kurtulmanın yolunu kulaktan dolma bilgilerde arar. Bir yerlerden okuduğu bilgilerle dünyanın en güzel vücuduna sahip olmaya çalışan insanlar her zaman için başarısız olup, sağlıklarını da kaybedebilirler.

Aslında zayıflamak için diyet yapmaya gerek olmadığı gibi gerçek formunuzu korumak içinde sağlıklı beslenmek son derece yeterli oluyor.

İşte formunuzu korumak için ipuçları;

·         Öncelikle formunuzu korumak için tabağınızı tıka basa doldurmaktan vazgeçin her zaman yediğinizden 3-4 kaşık daha az yemek yemeye çalışın.

·         Diğer husus ise, formunuzu korumak için açlık hissini bastırmayı bilmelisiniz. Ara öğünlerde açlık hissi geldiğinde bu hissi bastırmayı bilerek açlık hissini aklınızdan çıkarmayı bilmezlisiniz. Açlığınızı başka aktivitelerle bastırabilirsiniz.

Diyet listesi demek aslında düzenli olarak beslenme demektir. Her gün farklı tatlar deneyerek sağlıklı beslenebilir her besin maddesinden düzenlice alabilirsiniz. Bu sizin sağlığınıza önemli derecede etki edecek ve formunuzu korumanızı sağlayacaktır.

Formunuzu korumanız için en etkili yöntem ise, bol bol sebze ve meyve yemektir. Size sadece sebze meyve yiyin demiyoruz. Her besinden düzenli olarak alın ancak bu besin maddelerini hızlı bir şekilde sindirmek ve kiloya dönüşmesini önlemek amacı ile sebze ve meyve yemelisiniz.

Tüm bunların yanında olmazsa olmazlarınızdan bir tanesi hareketli bir yaşamınızın olması gerekir. Yürümek, spor yapmak, egzersiz yapmak gibi pek çok unsuru göz ardı etmeyin.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir