8 Nisan 2017

Göbek Eritme Egzersizleri

Bölgesel kilo vermenin ilk adımı mutlaka spor ve egzersizdir. Bu süreçte ne kadar sağlıklı beslenirseniz beslenin mutlaka düzenli egzersizlerinizi aksatmadan uygulamalısınız. Sizlerle göbek eritme egzersizleri konusunda faydası olacak hareketleri sırasıyla paylaşıyoruz.
  • Pilates Topu Hareketi

a) Bir Pilates topunun önünde dizlerinize oturun. Kollarınızı ve yumruklarınızı topa koyun.

b) Göğsünüzü yaslayın ve yavaşça topu ileri doğru oynatın, bu esnada kollarınızı düzeltin ve vücudunuzun yere değmesine izin vermeden mümkün olduğunca uzatın. Topunuzu dizlerinize geri getirmek için karın kaslarınızı kullanın.

  • Pilates Topu Hareketi 2

a) Orta ve üst sırtınızı bir Pilates topunun üzerine yaslayın. Kalçalarınızı kaldırın, böylece vücudunuz dizlerinizden omuzlarınıza düz bir çizgi oluşturacaktır. Avuç içlerinizle birlikte kollarınızı göğsünüzün önüne düz bir şekilde getirin.

b) Göğsünüzü destekleyin ve üst vücudunuzu olabildiğince sağa doğru yatırın.

c) Kalçalarınızı bırakmadan hareketi tersine çevirin ve olabildiğince sola geri dönün.

  •  Kol Ve Ayaklı Hareket

Yere yüzüstü yatıp düz tahta pozisyonunu alın. Göğsünüzü destekleyin ve ayağınızı omuz genişliğinde yerleştirin. Sol ayağınızı ve sağ kolunuzu yerden 5-10 saniye yukarıda tutun, ardından kolları ve bacakları değiştirerek tekrarlayın.

  • Kobra Duruşu

Bacaklarınız düz ve yerden yukarda, kollarınız yanlarda ve yukarıda, göğsünüz aşağı bakacak şekilde yerde olacak. Sırtınızı ve kalçalarınızı kasıyorsunuz. Başınızı, göğsünüzü, kollarınızı ve bacaklarınızı yerden kaldırıp yavaşça indiriyorsunuz. Bu hareketi yaparken aynı zamanda kollarınızı döndürüyorsunuz. En son kalçalarınız artık vücudunuzun yere dokunan tek bölgesi olacak. Bu konumu 60 saniye tutacaksınız.

  • T DURUŞU

a) Yere yüzüstü uzanın ve resimdeki itme pozisyonu alın. Göğsünüzü kaldırın. Vücudunuz başınızdan bileklerinize düz bir çizgi oluşturmalıdır.

b) Kollarınızı düz tutun ve vücudunuzu sert tutun, kilonuzu sol kolunuza kaydırın ve vücudunuzu yana doğru bakana kadar yukarı doğru ve sağa döndürün. 3 saniye duraklatın, ardından başlangıç konumuna inip geri çekin. Sola dönün. Ve aynı hareketi tekrarlayın.

 

Bu egzersizleri haftada en az 4 kez tekrarlayın. Vücut ölçülerinizi göbek eritme egzersizlerine başlamadan önce mutlaka not edin. 4 hafta sonunda ölçüleri karşılaştırdığınızda farkı göreceksiniz. İstediğiniz ölçülere ulaştığınızda formunuzu korumak amacıyla haftada 2 kez uygulayın.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir