27 Kasım 2014 Göbek Eritmek ve Kilo Almamak

Göbek Eritmek ve Kilo Almamak

Birçoğumuzun sorunu olan yedikçe göbeklerin ortaya çıkması ve kilo alması derdi insanların geçmişten günümüze kadar gelen en büyük sorunlarından bir tanesi halindedir.  Gün içerisinde yediğimiz bir çok yiyecek bize kilo aldırabilir ancak biz bunun farkında olmayız. Kulaktan dolma bilgilerle “şu kilo aldırmaz, bu kilo aldırır “ şeklindeki duyumlar insanların kilo almasında veya kilolarını kaybetmesindeki en büyük etkenler arasında sayılabilmektedir.   Bu hususta en önemli nokta kulaktan dolma bilgilerle hareket etmemek ve mümkünse bir diyetisyene danışarak hangi bitkilerin bünyemizle uyumlu olduğunu iyice bilip ona göre yemek tüketmek gerekmektedir.

Diyetisyenler eşiğinde sağlıklı zayıflama diyeti yapmak gerekmektedir.

Birçoğumuzun en büyük derdi olan ve diyet yapmaktaki en temel sorunlardan bir tanesi olan göbeği sadece diyet yapmakla eritmek mümkün değildir. Hatta spor yapmak bile bazen son derece etkisiz kalabilmektedir.  Bu yüzden yediklerimize ve içtiklerimize son derece dikkat etmemiz gerekmektedir.  En önemli nokta ise, karbonhidratlı besinleri fazlaca tüketmemek gerekmektedir.  Vücudumuzun karbonhidratlara da ihtiyacı da vardır ancak kararınca tüketmekte fayda vardır.

Karbonhidratlı besinler yerine proteinli besinleri almanız vücudunuza yağ dokusunu değil kas dokularını kazanmanıza yardımcı olacaktır.  Karbon hidratlı besinler arasında özellikle, ekmek, makarna, pilav gibi besinleri günde 1 tabaktan fazla tüketmemek gerekmektedir.
Ekmek için ise çözüm daha basittir. Kepek ekmek yemek normal ekmek yemekten daha faydalı olacaktır.

Please follow and like us:
Etiketlendi:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir