9 Kasım 2014 Hızlı Kilo Vermek

Hızlı Kilo Vermek

Bazı insanlar vardır, kilolarını son derece hızlı bir şekilde kaybederler. Bazıları ise akşama kadar spor yapmalarına rağmen maalesef kilolarından kurtulmayı başaramazlar ve her zaman başarısız olurlar. Ancak, başarısızlık insanları yıldırmamalı ve insanlar yoğun bir egzersiz programı ile kilo vermeye devam etmelidirler. Kilo vermek başlı başına uğraş gerektiren ve kilolarınızdan uzun sürede kurtulmanızı sağlayan bir aktivitedir.

Kilo vermek için gerekli olan ilk iş, bir doktora danışıp kendinize uygun kilo verme yani diyet programını hazırlamanızdır.

Kulaktan dolma bilgiler, bir yerlerden okunan diyet programları işle yaramadığı gibi sağlığınızı da bozar. Kilo verme kan şekeri gibi pek çok unsurla doğrudan ilişkilidir. Bu değerler her insanda farklılık gösterdiğinden her insanın kilo verme süreci farklılık göstermektedir.

Sağlıklı zayıflama diyeti, her besin kaynağından her zaman tüketmek demektir. Ancak, bir çok insanın anladığından çok farklı olarak tamamen besinleri kesmek değildir. Tamamen besinleri kesmek insanların bünyelerinde olumsuz etkilere neden olabilmektedir. Özellikle besin kaynaklarındaki su oranları kilo kayıpları için son derece önemli olabilmektedir. Vücudunuza ne kadar sıvı girerse kilo vermeniz o kadar hızlı olacaktır.

Kafanıza göre ayarladığınız diyet listenizde size uymayan bir çok besin kaynağı olabilir. Dolayısı ile bu durumlarda yapabileceğiniz en mantıklı şey bir uzmana başvurmaktır. Eğer uzmana başvuramıyorsanız en kestirme yollardan besinlerin kalori değerlerine bakmak ve kalori değerleri yüksek olan besinleri almamak gerekmektedir.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir