9 Eylül 2014

Kadın Gözüyle Moda

Kadınların moda hakkındaki düşünceleri çoğu erkeklerin uzak olduğu konudur. Hangi elbise, hangi makyaj, hani çanta, hangi ayakkabı gibi kombinasyon düşünceleri erkekler için çok uzak olan konuşlardır. Her yıl değişen renkler, çanta boyutları, desenleri gibi unsurları düşünürsek takibi çok zor olan bir şeyidir. Bu kadar değişimi takip etmek bile büyük bir meziyettir. Sürekli değişim olan bir konuda uyum sağlamak ne kadar kolay olabilir ki zaten.

Kadınların kendinde olanı başkasında görmek istememesi bu kadar kalabalık bir dünyada ne kadar mümkün olabilir.

5 günlüğüne yaz tatiline giden bir erkek hayal edin, çantasına neler koyabilir ki birkaç t-shirt birkaç şort terlik, bir de kadın hayal edin şortlar, t-shirtler, elbiseleri, terlikleri farklı farklı takılar, bikiniler, makyaj malzemeleri daha sayamadığımız aklımıza gelmeyen şeyler. Peki bu kadar dolu bir çanta neden?.karasızlık mı bu, yoksa başka bir şeyler mi var. Kadınlar yıllardır çoğu konuda değişiklikler göstermiştir fakat bu kıyafet merakı hep aynı kalmıştır. Kadınların makyaj malzemesi alırken yaşadığı renk tercihleri, takı alırken beğenmekte güçlük yaşadıkları takıları, bir ayakkabı alacakları zaman bakılabilecek her yere bakma istekleri tüm bunları göz önünde bulundurursak bir kadın için giyimin ne kadar önemli olduğunu görebiliriz.

Araştırmalar erkeklerin hacim olarak beyinlerinin daha büyük olduğu, fakat kadınların boğumlarının daha çok olduğunu gözler önüne sermiştir. Boğum fazla olması daha fazla düşünme kabiliyeti anlamına gelmektedir. Bu durumda kadınların seçim zorluğu yaşaması çok garip bi durum.

güzellik ve bakım

Bu yılın moda rengi orkide rengi olarak benimsenmiş geçen yıl ise bu beğeni zümrüt yeşili olarak belirlenmişti. Bu iki yılı göz önüne alarak makyaj malzemelerinden takılara her şeyi değiştirmeleri gerekmez mi sizce de. Her şeyden öte kadınların bunları zevkle yapması da başka bir durum. Alışveriş çılgınlığı diye aralarında adlandırdıkları, gerçekte bakıldığında da tam olarak karşılığı bu olan bir durum var ortada ve bu çılgınlık yıllarıdır hiç değişmeden devam ediyor. Tüm bunları araştırmak, kafa yormak, takip etmek tam da kadınların karmaşık yapısına yakışacak bişeydir.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir