9 Kasım 2014 Kilo Verirken Bilinmesi Gerekenler

Kilo Verirken Bilinmesi Gerekenler

Diyet yapmak bilinenin aksine hemen yapılabilecek ve hemen sonuç alına bilecek bir süreç değildir. Çoğu insan diyet yaptığın da mucize sonuçlar bekler 1 günde 2 kilo vermeyi bekler ancak bu mümkün değildir. Hiçbir besin mucize değildir ve sihirbazlar gibi size hemen kilo verdirmez. Eğer kilo vermek istiyorsanız, minimum 2 ayı gözden çıkarmalısınız. Bu sürenin sonucunda kalıcı olarak kilolarınızdan kurtulup sağlıklı bir yaşam süreceğinizi de hiç unutmayın. Diyet yaparken en önemli etkenlerden bir tanesi psikolojik olarak çöküntüye uğramamanızdır.

Eğer psikolojinizin bozulmasını istemiyorsanız kilo verdiğiniz zamanları düşünün ve o günlerin hayali ile yaşayın

Kilo verirken bazı noktalara dikkat ederseniz kilo vermeniz daha kolay olacaktır.

Günlük olarak ana öğünlerinizi hi atlatmamalısınız. Ana öğünlerde az yemek yemeli ve fazla yemekten kaçınmalısınız. Bunun yanında ara öğünlerle ana öğünlere destek olmalısınız. Yani az ama çok öğünler yemelimsiniz.

Bir başka dikkat etmeniz gereken konu ise, yağ ve karbon hidrat dengesidir. Günlük olarak aldığınız yağ oranının karbonhidrat oranından % 25 oranında küçük olması gerekmektedir. Yani dengeli diyet listesi uygulamasınız.

Kilo vermek konusunda asla ama asla acele etmemelisiniz. Sakin sakin ve sabırlı olarak diyet yapmalısınız. Zaman zaman hayaller kurun ve nasıl zayıfladığınızı düşünün bunu yaparsanız kendisinizi en güzel şekilde motive edersiniz.

Akşam yemeklerini yatmaya yakın yemeyin. En az 4 saat önce yemeklerinizi yiyin ve yemeklerinizin düşük kalorili hafif yemekler olmasına da dikkat edin.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir