12 Kasım 2014 Kilo Vermek İçin Alternatif Besinler

Kilo Vermek İçin Alternatif Besinler

Kilo vermek, insanların geçmişten günümüze kadar yaşadığı en büyük sorunlar arasında yer almaktadır. Denenen her besinin faydasız çıkmasının sonucunda “şu besin daha çok kilo verdirir” şeklinde iddialar her zaman ortaya atılmıştır. İnsanlarımızın her zaman besinlerden mucizeler beklemelerinin sonucunda maalesef herkes diyetisyen olarak kendisini göstermektedir.   Ancak bazı besinler, her zaman alternatifi olan besinler olmuştur ve kilo verdirmek için her zaman ideal olmuştur.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç.

Dr. İbrahim Türkekul tarafından ortaya atılan iddialara göre bazı besinlerin tüketilmesi sonucunda her zaman fazlaca kilo verilmesi sağlanmaktadır. Türkekul ayrıca sözlerine çalıştığı fakülte binasının alt katında da istiridye mantarını ürettiklerini belirtti.

İstiridye mantarının kilo vermede yardımcı olduğunu ve son zamanlarda ülkemizde de yaygınlaştığını belirten Türkekul bunu ülkemizde de üretmeyi planladıklarını ve bunda da başarılı olduklarını belirtti. GOÜ rektörü Mustafa Şahin’inde üzerinde önemle durduğunun altını çizen Türkekul rektörlerinin teşvikiyle neticeye ulaştıklarını ve artık ülkemizde de istiridye mantarının yetiştirildiğini belirtti.

Şu anda Türkiye’de 20-25 mantar türünün kültürünün yapıldığını belirten Türkekul bunlar içerisinde en faydalı ve verimlisinin istiridye mantarı olduğunu söyledi. Ayrıca bu mantar türü hem kaliteli hem de çok fazla ürün verdiğini belirtti. Kilo problemi olan kişilerin sürekli bir arayış içerisinde olduğunu ve bu arayışlarına en iyi karşılığın istiridye mantarı tarafından alındığının da altı çizildi.

Please follow and like us:
Etiketlendi:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir