12 Ekim 2014 Kilo vermek isteyenlere öneriler

Kilo vermek isteyenlere öneriler

Kilolu insanları 2 gurupta toparlayabilmek mümkündür. Bazı kilolu insanlar kilo vermek için pek de fazla uğraşmazlar ancak, bazıları ise kilo vermeye son derece büyük gayret gösterirler. Aslında kilo vermek için bilinçli olarak hareket edilirse kilo verme işi son drece kolay olabiliyor. Yani bir diyet programına bağlı kalmanız o kadarda şart olan bir şey değil.

Kilo verirken insanların en fazla zorlandığı olay sevdiği bir çok yiyecekten uzak olmak zorunda kalacağıdır. Bunun üzerine alışılmış bol iştahtan vazgeçilmek istenmesi de bunun cabası olarak göze çarpmaktadır.

Bu yazımızda bilinenin aksine kilo vermek isteyenlere değil kilo vermek isteyip de daha önce başaramamışlara ipuçları vereceğiz.

İştah Kesici yada Tok Tutan Besinler:

Kepek, Buğday sebze ve meyve gibi besinler sizin uzun süre tok kalmanızı ve yemek yememenizi sağlar.

Muz, Avokado yulaf ve peynir sizin uzun süre açlık hissini hissetmemenizi sağlamaktadır.

Ara öğünlerde acıktığınız zaman mutlaka bir kuru erik yemeyi denemelisiniz. Erik, 8 kalori içerir ancak sizin açlık hissinizi de bastırır. Bunun yanında kal şekerinizi dengelemeye de yarayacak olan erik son derece faydalı bir besindir.

Kırmızı elmayı ince dilimler şeklinde doğrayın. Ezilmiş ceviz ve yarım çay kaşığı bal ile karıştırın. Hem doyurucu olacaktır hem de bağırsaklarınızı çalıştıracaktır.

Yukarıdaki maddelere kulak astığınız sürece  zayıflama çeşitleri ne ihtiyacınız kalmadan kilo vereceksiniz.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir