22 Ekim 2014 Kilolara Çözüm

Kilolara Çözüm

Kilo vermek geçmişten günümüze kadar pek çok insanın başının belası ve sürekli olarak kolay yolları aranan bir aktivite olarak göze çarpmaktadır.  Kilo vermek sıkıntılı bir iş olduğundan dolayı insanlar en son bu aktiviteyi yapmak ister ve bu aktiviteyi yaptıktan hemen sonra da kilolarının tekrar kendisine geri dönmesini istemez.   Bu işlemlerin sonucunda yapılan en büyük yanlışlar arasında kulaktan dolma bilgilerle diyet yapmak ve sağlık bakanlığının uyarılarına rağmen kullanılan zayıflama hapları yapılan yanlışların başında gelmektedir.

Bu haplar kimyasal olduğundan dolayı insanlara son derece büyük zararlar verebilmektedir.  Bu hapların verdiği zararlar arasında en büyük sonuç olarak gösterilen intihar vakalarının örnekleri hayli fazladır. Beynin bir bölümünü tamamen etkisi altına alan bu haplar psikolojik sorunlara ve intihar vakalarına neden olabilmektedir.

Zayıflamak, öyle kısa sürede yapılabilecek bir şey değildir. Zayıflamak için öncelikle sabır göstermek ve bu konuda son derece kararlı olmak gerekmektedir. “şu bitkiyi ye 3 günde 10 kilo ver” şeklinde haberlere itimat etmemek gerekir hiçbir bitki mucize değildir ve bu kadar çabuk kilo verdiremez. Kilo vermek istiyorsanız 2 ayı gözden çıkarmanız gerekmektedir.

Zayıflamak için sabırlı olun ve kendinizi sürekli olarak motive etmelisiniz.

Tartılarınızı artık bir kenara bırakın her gün tartılmayın moralinizi bozabilir.

Kahvaltınızı güzelce yaptıktan sonra acıktığınız anda yemek yemeyin, kendinize 1-2 saat zaman tanıyın.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir