22 Ekim 2014 Menopoz dönemi diyeti

Menopoz dönemi diyeti

Menopoz dönemi belki de bayanların ömürlerinde yaşadıkları en zor dönemlerden bir tanesidir. Bayanların bu dönemlerinde son derece hassas olmaları ve psikolojik sorunlar yaşamaları onların kilo almalarına veya fazla kilo vermelerine sebebiyet verebilmektedir.

Fazlaca kilo alan bayanlar zaten zor olan bu dönemi daha da zorlaştırabilmektedirler.   Bu dönemde kilo almamak en iyisidir Ve Kilo almamak için size birkaç önerimiz olacak. Ne yapsam eski kilolarıma kavuşsam diyen bayanlar için yapacağımız bu tavsiyelerle artık menopoz dönemi daha kolay geçecek.

Öncelikle bu zor dönemi sakin geçirmek için elinizden geleni yapmalısınız.  Bir şeyler yiyorsanız aynı orantıda da hareket yapmaya çalışın ve yediklerinizi yakın. Ancak ne yaparsanız yapın bu dönemde hormonların yapısının değiştiğini ve kilo almanızın normal olduğunu da asla unutmayın.

Bu dönemin en önemli aktivitesi mutlaka ama mutlaka su tüketimi olmalıdır. Günde en az 2 litre su tüketmeye dikkat etmelisiniz. Hem kilo dengenizi korumanızda hem de ateşlenmelerde sizin en büyük yardımcınız su olacaktır.

Bu dönemde tüketmeniz gereken bir başka ürün ise soyalı ürünlerdir. Soyalı ürünler hormon dengenizi korumanızda size yardımcı olur ve bu dengeyi korurlar.

E vitamini içeren besinleri de almayı unutmamalısınız. E Vitamini kemik yapılarınızı korumasının yanında vücudunuzun kilo verme hızını da yavaşlatacaktır.

Tüm bunların yanında bayanlarda bu dönemde ortaya çıkan kemiklerdeki zayıflama ve kemiklerdeki erimelerin önüne geçmek için süt ve süt ürünlerini tüketmelisiniz.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir