20 Ekim 2014 Her Sabah Yiyerek Kilo ver

Her Sabah Yiyerek Kilo ver

Kilolu insanların en istemediği şey sevdiği yemeklerden vazgeçecek olmalarıdır. Bunun yanında aç kalmak da bu insanların istemediği en başlıca unsurdur. Özellikle bu insanların istemediği sabah kahvaltılarını son derece az yapmak en fazla korktukları unsurlardandır.

İşte bu tarz insanlar için her sabah tıka basa yiyerek kilo vermenin sırrını açıklayacağız.

Tere tohumu ülkemizde yetişen, pahalı olmayan, doğal bir bitki. Az bilinen ve az tüketilen terenin sağlık üzerinde son derece faydalı etkileri var.

Sabahları aç karnına bir çay kaşığı tere tohumu ve bir tatlı kaşığı bal karışımını yer ve üzerine bir bardak sıcak su içerseniz hızla kilo verdiğinizi görürsünüz.

Tere tohumunun metabolizma hızlandırıcı etkisi, bunu sağlıyor.

Tadı acı olduğundan, bal miktarını fazla tutabilirsiniz. Tere aynı zamanda kuvvet verici, vitamin noksanlıklarına karşı ve iştah açıcı olarak da kullanılıyor.

AFRODİZYAK ETKİSİ DE VAR 

Terenin afrodizyak özelliği de var. Hastalıklara karşı direnci arttırıp, sigaranın zararlarını da azaltıyor.

Tere tohumu suyu, saç dökülmesi ve kepeklenmeyi de önlüyor. Tere otunun yenmesi, balgam söktürüyor.

Bir çay kaşığı tere otunun, bir bardak soğuk suyla tüketilmesi halinde vitiligo’ya da iyi geldiğini de söylemektedirler. Vitiligo, insanlara hiçbir zararı olmayan ancak ciltte beyazlıkların çıktığı bir hastalıktır. Hiçbir etkisi olmayan bu beyaz lekeler insanların vücutlarında sadece kötü görünümlere sebep olmaktadır. Tabi ki bu beyaz lekelerin insanlar olan psikolojik etkisi de yadırganmamalıdır.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir