19 Eylül 2014 Saç dökülmesini geride bırakın

Saç dökülmesini geride bırakın

Dünyada saç dökülmesine çare olarak yeni bir yöntem giderek yaygınlaşmaya başladı bu tedavinin adı PRD tedavisi özellikle hamilelik ve diyet günlerinde dökülen saçlara yeniden hayat veriyor.

Bu tedavi yöntemi aynı zamanda en çok tercih edilen cilt tedavi yöntemlerinden bir tanesi bu tedavi yöntemi saç derisinde ki sorunları da ortadan kaldırıyor.   Aslında saç dökülmeleri erkeklerin sorunudur fakat artık kadınlar içinde bir sorun haline geldi.

Ayrıca tedavi sadece saç dökülmelerinde değil cansız ve mat saçlar içinde kullanılıyor.
Uzmanlar mevcut saçlarını korumak, ve dökülen saçlarını yeniden kazanmak için veya saçları dökülen kişilerin bu tedavi yöntemini tercih etmeleri gerektiğini söylüyor. Tedavide kullanılan yöntem ise kandaki platelet hücreleri alınarak saçlı deriye veriliyor. Platelet hücreleri dokuya yenilikçi biyolojik kimyasallar kazandırıyor.

Bu biyolojik malzemeler, hastanın kendi hücrelerinden oluştuğu için yan etki göstermiyor. Zaten bu hücrelerin yeni bir ismi de şifacı hücre.  Şifacı hücreler saç köklerinin canlanmasını ve hızlanmasını sağlıyor.  Seansları sadece on dakika süren bu tedavi yöntemi hiç.bir ön hazırlıkta gerektirmiyor.

Yöntem üç yanda bir kere olmak üzere üç defa tekrarlanmak sureti ile uygulanıyor.  Saç nakli yapıldıktan sonra ise saçların uzamasını hızlandıran bu yöntem ayrıca saçları güçlendirmek amacı ile üç ayda bir kere uygulanıyor.  Sistem genetik yada biyolojik olarak seyrekleşmiş ancak tamamen dökülmemiş saçlar için uygulanıyor.  Uzmanlar bu yöntemin denendiği hastalarda başarılı sonuçların alındığını söylerken üç hafta içerisinde saç dökülmesinde çok büyük bir yavaşlama görüldüğünü söylüyorlar.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir