27 Kasım 2014 Sağlıklı Kilo Verme Diyeti

Sağlıklı Kilo Verme Diyeti

Bayanlarda genellikle ergenlik dönemindeki değişimler kiloları da beraberinde getirebilirler. Genellikle diyoruz çünkü dünya genelinde bayanların kilolarına kavuşması ergenlik döneminde daha fazla olabilmektedir. Dünya üzerindeki araştırmalar yine göstermektedir ki bayanların ergenlik döneminde aldığı kilolar büyük uğraşlar sonucunda dahi verilememekte ve hatta sağlıklı zayıflama diyeti bulunamadığı için bir çok bayan sağlığından da olabilmektedir.

Bayanların bir çoğu bazı web sitelerinden şu ünlünün diyeti üç günde 10 kilo verdiriyor şeklinde diyet haberlerinden etkilenerek aynı diyetleri yaparken var olan sağlıklarının gideceğinden elbette ki haberdar değiller.

Sonuçta maalesef hüsran!

Peki, sağlıklı zayıflama diyeti nasıl olmalıdır? bir bayan nasıl ideal kiloya kavuşurken sağlığından da bir şey kaybetmez?

Öncelikle sağlıklı zayıflama diyeti için en fazla bilinmesi gereken unsur sabah kahvaltısıdır. Kahvaltı tüm öğünlerin anasıdır ve en önemli öğündür. Sağlıklı bir kahvaltı insanları gün boyu dinç tutarken insanların ideal kilolara ulaşması içinde çok önemlidir. Kahvaltıda süt ve süt ürünlerinin fazlaca alınması kalsiyum ve mineral olarak son derece faydalı etkiler sağlayacaktır. Bunun yanında sağsız ekmekler ve tostlar güne iyi bir başlangıç yapma fırsatı verir.

Tüm  bunların yanında ana öğünlerinizde az yemek yemeye ve sağlıklı yemeye dikkat ederken kuşluk vakti denilen akşama doğru saatlerde bir ara öğün molası da sağlığınız için önemlidir. O saatlerde iyi bir meyve tabağı sizi tok tutacağı gibi sağlıklı olmanızı da sağlar.

Please follow and like us:
Etiketlendi:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir