9 Kasım 2014 Sağlıklı Kilo Vermek

Sağlıklı Kilo Vermek

Doğru zayıflama ilk önce dengeli beslenmekle başlayan bir süreçtir. Öğünlerinize düzen getirmeniz size doğru kilo vermenin ve sağlıklı bir geleceğin kapılarını açacaktır. Sadecediyet yaparak kilo vermek genellikle çözüme ulaştırsa da kalıcı olmadığına rastlanmıştır. O yüzden kilo vermeyi uzun vadeli ve geleceğe yatırım olarak görmek gerekmektedir. Yani herkesin bir diyet listesi olması yerine hepimizin düzenli bir yeme alışkanlığı olması her şeyden önemli ve etkilidir.

Kilo vermek güzel görünmenin yanında bir çok faydası olan bir görevdir. Son yıllarda yapılan araştırmalara göre kilo vermenin sayısız faydalarına rastlanmıştır. Bunlardan en önemlisi de, insülin direncinin düşmesi böylelikle dokuların insülinden faydalanması ve kalp damar hastalıklarını azaltırken vücudun direncini arttırmasıdır. Tabi ki bunlar kısa süreli şok diyet için geçerli değildir. Yukarda anlattığımız gibi hayatınızın her anında uyguladığınız kalıcı ve sağlıklı bir düzen çerçevesinde sonucunu aldığınız bir uygulamadır.

Doğru kilo vermek için yapılması gerekenler

Kısa vadeli kilo vermeyi tamamen unutmalısınız. Tuzu mümkün olduğunca minimuma düşürmek, tatlı pasta gibi şekerli besinlerin tüketimi azaltılmalı, kuru baklagiller grubuna giren nohut, kuru fasulye gibi kompleks karbonhidratların tüketimi ise arttırılmalı. Yemeklerde kullanılan yağların oranına özen gösterilmeli. Düzenli olarak günlük olarak uygulanmalı( spor yapmak, yürüyüş yapmak, bisiklet sürmek gibi ) Doktor kontrolünde diyet yapılmalıdır. Tek yönlü asla uygulamayın. Asla aç kalarak kilo vermeye çalışılmamalı. Son olarak ise asla şok diyet, zayıflama hapı gibi yöntemlerle zayıflamaya çalışılmamalı.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir