27 Kasım 2014 Sağlıklı Zayıflama Diyeti Yapmanın Püf Noktaları

Sağlıklı Zayıflama Diyeti Yapmanın Püf Noktaları

İnsanlar hayatlarının bazı dönemlerinde düzensiz beslenme, psikolojik rahatsızlıklar, uyku gibi çeşitli faktörlerden ötürü kilo alabilir ve sağlıksız bir vücuda sahip olabilirler.  Ancak, kilolardan kurtulmak isterken sağlıksız bir insan olup çıkan, üstelik ciltteki bozukluklar nedeni ile de  kötü bir görüntüye sahip olan bayanların sayısı da oldukça fazla durumda.   Tüm bunlardan da anlaşılacağı gibi sağlıksız şekilde yapılan diyetler insanlara kilo verdirmiyor belki de telafisi imkansız hastalıklarında tetikçisi oluyorlar.

Güzel görünmek için diyet yapmak normal bir durumdur.

Ancak, diyetin tam olarak ne demek olduğunu iyi bilmek gerekir diyet aslında sağlıklı beslenme anlamına gelen beslenme alışkanlıklarının bütününe denmektedir. Kilolarınızdan kurtulurken sağlığınızdan olmamanız ve sağlığınızı korumanız için bazı püf noktaları vardır.

Öncelikle diyet yaparken zorlanıyorsanız elinize kağıt ve kalem alın ve günlük yediğiniz yemeklerin ve öğünlerin bir listesini çıkarın böylelikle günlük ne yediğiniz ortaya çıkmış olur ve motive olursunuz.

Diyet yaparken çeşitli egzersizler yapmak vücuda yardımcı olur ve sağlığın korunmasında önemli rol oynar.

Diyet yaparken küçük hileler yapabilirsiniz. Örneğin yemek yediğiniz tabağınızı küçültün her gün 2 tabak yiyorsanız yine iki tabak yiyin ancak küçük tabakla yediğinizden normalde bir tabak yemiş gibi olursunuz ancak siz bunu fark etmemiş olursunuz. Yani beyin doyma hissini hisseder.

Günde 2 litre su içmeyi ihmal etmeyin. Ana öğünleri yi,yin ancak az yiyin ve ara öğünleri de atlamadan takip edin.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir