9 Ocak 2015

Şeftalinin Zayıflatan Etkisi

Yaz mevsimi geldiğinde yenilecek ve herkes tarafından beğenilecek birkaç meyve bulunmaktadır. Yaz ayları gelince muhakkak ki her eve giren bu meyveler arasında en önemlilerden bir tanesi de Şeftalidir. Yaz aylarının en vazgeçilmez meyvelerinden bir tanesi olan Şeftali insan vücuduna her türlü yararı sağlayan bir meyve olan şeftali günde en az 2 öğün boyunca tüketilmelidir.

Şeftali bitkisi yaz aylarında tüketildiğinde insanlara sağlayacağı faydaları sizler için derledik.

·         Şeftali bitkisi kabukları ile birlikte yenmelidir.

Bu şekilde daha faydalı olacağına inanılan şeftali Kabuğu ile yendiğinde içerisinde bulunan lifler, sağlıklı bir sindirim sistemi için yardımcı olur ve kilo kontrolüne destek verir.

·         Şeftalinin içercisinde yer almakta olan karoten adlı madde yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan görme bozukluklarının önüne geçmektedir.

·         Demir ve potasyum desteği ile vücuttaki hücreleri korur onların daha geç yaşlanmasına sebep olur ve işlevselliklerine yardımcı olur. Bunun yanında sinir sistemi için gerekli olan sıvıları da Şeftali bitkisinden elde edebilmek mümkündür.

 

Şeftali, aynı zamanda iyi bir antioksidan meyvesidir. İçeriğinde bulunan C ve A vitaminlerini bünyesinde barındıran şeftali bu vitaminleri sayesinde vücuda antioksidan olma özelliğini sağlar ve insan vücuduna bir çok konuda destek olur fayda sağlar.
Şeftalinin faydalarını saydıktan sonra, Şeftali ile aynı özelliklere sahip olan muz ile karışımından güzel bir pasta elde etmenin tarifini de yazmadan olmaz. Zira hem zayıflamak için hem de aradığınız lezzeti bulmanız için önemli bir pastadır.
Şeftali & Muz Smoothie Tarifi

– 2 su bardağı dilimlenmiş şeftali
– 1 adet dilimlenmiş muz
– 1 kase yoğurt
– 2 su bardağı buz

Bu tarifle birlikte hem zayıflamak için gerekli diyeti yaparsınız hem de lezzeti elde etmiş olursunuz

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir