20 Eylül 2014 Yoga Yaparak Diyetinizi Güçlendirin

Yoga Yaparak Diyetinizi Güçlendirin

Diyet, sadece kilo vermek ya da zayıflamak için değildir. Bir diyet uzmanının kişiye özel hazırladığı diyet planı, beslenme alışkanlıklarını da düzenleyerek sosyal yaşama ayak uydurmamızı da sağlar. Ancak, günlük hayatın yarattığı gerilimler sonucu hırsımızı sık sık buzdolabından alıyoruz. Gerek diyet yaparken daha kolay kilo verebilmek, gerekse stresle baş edebilmeyi sağlayan yoga tekniklerini uygulamak günümüzde giderek yaygınlaştırmaktadır.

En az diyet yapmak kadar, verdiğimiz kiloları korumak da önem taşımaktadır.

Yoga çalışmalarındaki nefes teknikleri ve karın bölgesini harekete geçiren egzersizler bedenimizin daha formda görünmesini sağlıyor. Genellikle kişiler diyet zamanlarında ağır ve yorucu sporlara yönelmekteler. Bu da yorgunluk, bitkinlik ve gerilimlere davetiye çıkarmakta, hatta spor sonrasında kişiler kendilerini tutamayarak yemek düzenlerini dahi unutabilmekteler. Yoga, kişileri yormadan ve sıkmadan metabolizmayı hızlandırarak mutlu bir şekilde kilo vermeyi kolaylaştırır. Bedenin yoga ile daha hafif ve yavaş hareket etmesi yapılan diyetin motivasyonunu kolaylaştırmaktadır. Bunun yanında, yoga nefes tekniklerinin uygulanması da diyetin etkisini daha çok artırmaktadır. Örneğin, yemek öncesi diyaframdan alınacak 4-5 nefesin sindirimi kolaylaştırıcı etkisi olduğu kadar enerjimizi de yükseltmektedir.

İşte Size Karın Kaslarını Güçlendiren Hareket

– Sırtüstü yatıp bacaklarınızı uzatın. Nefes alırken sağ diziniz kırın ve göğsünüze doğru çekip, ellerinizle dizinizi kavrayın. Başınız ve omuzlarınızı yerden kaldırarak dizinize yaklaştırın. 7-8 saniye kadar gözleriniz kapalı olarak öylece kalın, nefesinizi tutmayın.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir