9 Ocak 2015

Zihinsel Zayıflama Nedir İşe Yarar mı?

Zihinsel zayıflama denilen tedavi çeşidi, aslında bütün hastalıkların tedavilerinde kullanılan bir yöntemdir. B u yöntemle bağımlılık yaratan her şeyden kurtulmak mümkündür. Yeme içme ve obozite bir çeşit bağımlılıktır. Fazla yemek yemeye düşkün olunduğundan kilo alınabilmektedir. Genellikle zihinsel zayıflama yöntemi ile kesin sonuçlar alınabilirken, bazı uzmanlar bu konuda karşıt görüş bildirebilmektedir.
Zihinsel zayıflama yöntemi her şeyin zihinde bitirilmesidir.

İnsanlar zihinlerini bir şeye inandırırsa birçok şeyin üstesinden gelebilirler. Tüm hastalıklar ve tüm bağımlılıklar beyinde bitmektedir.

Beyinde verilen ve inandırılan bir kararın bozulması veya değiştirilmesi başka organlarca mümkün değildir. Zihin mantıklı bir şeye inanıyorsa inandığı şeyi mutlaka ama mutlaka değiştirebilecektir. Özellikle bağımlılık yapan maddelerin kullanımı konusunda beyin bir şeye inanırsa onu değiştirememesi mümkün değildir.

zihinsel zayıflama

Yeme içme de bir bağımlılık olduğuna göre beyninizi inandırdığınız anda zayıflamanız mümkün olacaktır. Örnek olarak moralinizin bozuk olduğu bir anda yemek tüketmek istersiniz ancak, kendinizi ve beyninizi aç olduğunuz için değil, sadece sıkıntıları unutmak için yemek yediğinize inandırırsanız, o anda yemek tüketmezsiniz.  Bunu yapabilmek için sadece 10 dakikanızı ayırın ve gerçekten aç olup olmadığınızı düşünün. Düşünmenin sonucunda gerçekten aç olduğunuz kanısına varırsanız o zaman yemek yiyebilirsiniz. Aksi halde zaten yemek yemeyeceksiniz.

Ancak zihinsel etkinlikler mutlaka farklı hobilerle ve durumlarla da desteklenmesi gerekir. Aksi halde zihinsel zayıflama başarılı olmaz.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir